Religia i obrzędy


1: Co mówią wieki?
Zmiany, jakie dokonują się na przestrzeni wieków zmuszają nas do wniosku, że zmianie ulega wszystko co wiąże się z naszą egzystencją. Istnieją jednak sfery obyczajowości, które są nienaruszalne przez wszelkie trendy.

2: Jak zorganizować chrzciny dziecka?
Chrzest, to wydarzenie duchowe, ale w naszym kraju przyjęło się także, że po ceremonii rodzice podejmują gości na uroczystym poczęstunku. Ciągłe zdjęcia, dużo nowych twarzy, wędrowanie z rąk do rąk, nowe zapachy, to wszystko może zestresować i zmęczyć malucha. Zadbajmy o jego komfort.

3: Właściwa oprawa mszy świętej.
Właściwa oprawa mszy świętej wymaga odpowiedniego wystroju. Księża ubierają różnokolorowe szaty liturgiczne, ołtarze okrywa się pięknymi obrusami, a kielich okrywa się welonem liturgiczny.

4: Działania w przypadku śmierci zmarłej osoby
Śmierć bliskiej osoby zawsze jest zaskoczeniem. Warto wiedzieć jakie formalności są niezbędne po takiej stracie i co należy robić w okresie między śmiercią a pochówkiem.

5: Wszystko o materiałach i ubiorach liturgicznych
Różnorodność rzeczy znajdująca się w kościele jest oszałamiająca. Zwykły laik nie jest w stanie pojąć, jaką szeroką terminologią muszą się posługiwać producenci szat liturgicznych jak i sami księża. Mam nadzieje, że w tym artykule choć trochę przybliżę temat.

6: Krótko i na temat: wróżbiarstwo
29 listopada prawie cała Polska leje wosk przez oczko klucza, ustawia buty do wyjścia, wyciąga stare zakurzone karty, bądź szykuje dłonie... na wróżby.

7: Niecodzienne zwyczaje pogrzebow
W Polsce pogrzeb zazwyczaj kojarzy się ze zwykłą trumną lub urną, mszą świętą oraz stypą. Schemat jest raczej powtarzalny. Na świecie jednak pogrzeby wyglądają zupełnie inaczej. Niektóre mogą wydawać się naprawdę dziwne.

8: Zakazane przez kościół ezo praktyki
Ezoteryka jest pojęciem bardzo obszernym. W uproszczeniu można tym mianem nazywać wszelką aktywność duchową, która wykracza poza trzy wielkie religie religie monoteistyczne, a więc judaizm, chrześcijaństwo i muzułmanizm. Nie ma jednak jednej, oficjalnej definicji tego zjawiska.

9: Śmierć w starożytności
Śmierć fascynowała ludzi od zawsze – była tajemnicza, straszna, nieodgadniona. W każdej kulturze człowiek próbuje wytłumaczyć sobie tajemnicę śmierci, próbuje także stworzyć taki system wierzeń, żeby oswoić się z tematyką śmierci i przygotować na ten trudny moment.

10: Alternatywne formy pochówku
Ludzie szukają coraz to nowych wrażeń, nie tylko za życia. Osoby, które prowadziły niekonwencjonalny tryb życia lub były uzależnione od mocnych wrażeń, chcą tę ostatnią drogę odbyć w równie niezwykły sposób.


Strona 1 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.