Jak zachować się podczas wesela

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 632 razy | Kategoria: Ślub i wesele | Ilość słów: 445 | Data: 19.06.12 | 0 komentarzyŚlub to dla wielu par najważniejszy moment w życiu. Dlatego postarajmy się nie zepsuć im tego magicznego dnia tym, że nie umiemy się zachować. Oto kilka porad, co robić, a czego unikać, aby nie wyjść na ignoranta lub głupka.


Zanim para młoda dotrze do kościoła zwykle musi przebrnąć przez tzw. bramę. Często jest ich więcej niż jedna, dlatego czas dojechania do kościoła może znacznie się wydłużyć. Nie warto tworzyć wielu bram, bo to bardzo uciążliwe dla młodych. I zaczyna to wyglądać jak wyłudzanie słodyczy, drobnych pieniędzy oraz alkoholu.

Kiedy goście są już zgromadzeni w kościele a para młoda wchodzi, rozpoczyna się liturgia. Absolutnym nietaktem jest rozmawianie w trakcie mszy lub rozglądanie się ciekawskim wzrokiem, obserwowanie gości oraz – to dotyczy głównie kobiet – lustrowanie pań i ich kreacji. W kościele należy skupić się na modlitwie.

A propos kreacji weselnych – kobiety powinny zachować umiar w kwestii sukienek ubieranych na wesele. Nie powinny one odciągać uwagi od panny młodej, która musi być gwiazdą wieczoru. Sukienki nie mogą być zbyt strojne, powinny być w kolorach innych niż biały i czarny. Biel jest zarezerwowana dla panny młodej. Z kolei czarny to kolor żałobny.

Zgodnie z polskim zwyczajem, nowożeńcy po wyjściu z kościoła są obsypywani drobnymi monetami lub ryżem. Trzeba to robić z wyczuciem, nie sypać ryżu prosto w twarz i nie przesadzać z ilością monet, bo młodzi będą je zbierać w nieskończoność. Młodzi wsiadają do limuzyny lub innego specjalnie przybranego auta i jadą jako pierwsi. Reszta gości podąża „w peletonie” za nimi.

Kiedy już wszyscy zbiorą się przed salą, w której odbywa się przyjęcie weselne, nadchodzi czas na życzenia dla pary młodej oraz wręczanie kwiatów i prezentów. Tutaj często pojawia się gafa, którą popełniają mężczyźni. Jeśli gentelman chce pocałować damę w rękę, powinien schylić się na wysokość jej dłoni a nie podnosić wysoko jej dłoń. Nie należy także dawać mokrego całusa a jedynie dotykać ustani powierzchni dłoni.

Uczta przy stole to okazja do popełnienia nie jednego faux pas. Pierwszy toast wznosi się szampanem na cześć pary młodej. Dopiero później wszyscy zasiadają do stołu a kelnerzy podają posiłek. Jeśli zastawa stołowa obejmuje kilka sztuk sztućców, to znaczy, że należy zacząć jeść od tych, które leżą najbardziej na zewnątrz. Kolejność potraw na pewno będzie odpowiednio do tego dostosowana. Bardzo ważne jest to, aby nie przesadzić z ilością wypitego alkoholu. W Polsce pije się głównie wódkę weselną, chociaż na każdym weselu podaje się też wina, piwo a czasami whisky czy likiery.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.