Jak znaleźć dobrego fotografa?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 523 razy | Kategoria: Ślub i wesele | Ilość słów: 371 | Data: 10.05.13 | 0 komentarzyŚlub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dwojga ludzi. Z tego względu wiele par nie wyobraża sobie by z tej okazji nie zorganizować hucznego wesela. W końcu chcą się podzielić swoim szczęściem z bliskimi... Organizacja wymaga jednak sporo pracy.


Młoda para pragnie zazwyczaj mieć pamiątkę z dnia ślubu. Nic dziwnego stres i emocje powodują, iż często nie pamięta się wszystkiego. Dopiero film i zdjęcia dają możliwość wglądu w to jak ktoś wyglądał i jak bawili się goście. Wydaje się, że fotograf lub kamerzysta obecny jest na każdym weselu. Jak znaleźć takiego, który będzie profesjonalny?

 Fotograf powinien być otwarty na nowe pomysły

Krok pierwszy to popytanie znajomych. Nie ma lepszej drogi nie ta „pantoflowa”. Ci, którzy mają organizację wesela już za sobą mogą udzielić narzeczonym wielu cennych rad – jakich firm unikać, o czym pamiętać, a czym się nie przejmować. Polecony fotograf będzie pewniejszy niż ten znaleziony przez przypadek. Nie oznacza to jednak, iż nie należy przeglądać stron internetowych, na których ogłaszają się artyści. Własna witryna to znak, że fotograf ślubny myśli poważnie o swojej pracy i chętnie pokazuje dotychczasowe zdjęcia. To ważne – każdy ma inny styl. Nie tylko umiejętności techniczne mają znaczenie, ale i kreatywność. Jeżeli fotograf udostępnia różnorodne zdjęcia to znak, że nie pracuje rutynowo, ale uwzględnia również pomysły samej pary młodej. Komunikatywność takiej osoby ma ogromne znaczenie – w końcu nie każdy musi wiedzieć jak pozować przed obiektywem. Rolą fotografa jest nie tylko zapewnienie fajnego miejsca na plener, ale i pomoc modelom w oswojeniu się z aparatem.

 dv087011b.jpg

 Wyjątkowe chwile

To, na co warto zwrócić uwagę to fakt czy fotograf podpisuje umowę. Taki dokument będzie stanowił zabezpieczenie przed ewentualną zmianą koncepcji szalonego artysty. Para, która szykuje się do ślubu powinna także zainteresować się tym jak fotograf będzie pracował podczas wesela – zbyt duża ilość sprzętu, lamp czy statywów może przeszkadzać gościom w zabawie na parkiecie. Lepiej więc takie aspekty uzgodnić wcześniej. Każda para ma prawo do wykonania zdjęć zgodnie z własnym gustem i pomysłem. Dobry fotograf nie tylko przedstawi własne propozycje, ale i wysłucha koncepcji klientów. W końcu to oni są najważniejsi – to ich dzień i ich pamiątkowe fotografie ślubne.
Podpis

Wesoła


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.