Związki partnerskie w Polsce i na świecie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 575 razy | Kategoria: Relacje międzyludzkie | Ilość słów: 376 | Data: 20.05.13 | 0 komentarzyPytanie o to, jakie jest położenie mniejszości seksualnych w Polsce budzi spore kontrowersje, jego ocena w dużej mierze uzależniona jest bowiem od tego, co uznamy za punkt odniesienia.


Owszem, nie możemy utrzymywać, że sytuacja może być określana mianem beznadziejnej, w wielu krajach świata ciągle bowiem samo przyznanie się do homoseksualizmu grozi nie tylko represjami ze strony otoczenia, ale również pozbawieniem wolności. Z drugiej strony jednak, w zdecydowanej większości państw Europy Zachodniej geje i lesbijki czują się bezpiecznie ciesząc się nie tylko akceptacją społeczeństwa, ale również pełnią przysługujących im praw. Nie muszą nikomu tłumaczyć swoich decyzji i nawet przez myśl nie przejdzie im, że ich prawa mogą być zagrożone.


W tym kontekście polskie środowisko LGBT nie może mieć powodów do zadowolenia. „Bitwa” o związki partnerskie trwa w naszym kraju już od lat, a nawet osoby wyjątkowo światłe nie potrafią doprowadzić do jej zakończenia. Co więcej, nadal trzeba tolerować skandaliczne wypowiedzi niektórych polityków, za które ci ostatni w wielu innych państwach musieliby odpowiadać przed niezależnym sądem oskarżeni o stosowanie języka nienawiści i namawianie do agresji wobec mniejszości seksualnych.


Niezadowolenie budzi również liczba usług kierowanych do mniejszości seksualnych, choć przyznać należy, że tu Europę Zachodnią gonimy znacznie szybciej niż ma to  miejsce wówczas, gdy przedmiotem naszej analizy jest stan przepisów polskiego prawa. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że przedstawiciele środowisk LGBT chętnie odwiedzają państwa położone na zachód od Polski nie tylko po to, aby dobrze się tam bawić. Wyjazdy stają się również okazją do prowadzenia obserwacji, a następnie do prób przeszczepiania ich na polski grunt. Właśnie dzięki tego rodzaju działaniom w naszym kraju funkcjonują już pierwsze bary i kluby nocne gay-friendly, prawdziwą furorę robi zaś biuro podróży LGBT.

Usług dedykowanych mniejszościom seksualnym przybywa zresztą z roku na rok, nie tylko bowiem istnieje na nie spore zapotrzebowanie, ale również można przypuszczać, że systematycznie będzie ono jedynie rosło, a nie malało. Usługami dedykowanymi środowisku LGBT coraz częściej zainteresowani są zresztą również przedstawiciele heteroseksualnej większości, ich znakiem rozpoznawczym jest bowiem na ogół nie tylko oryginalność, ale również bardzo wysoka jakość.Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.