Ciąża


1: Okres ciąży
Okres ciąży, to dla każdej kobiety niezwykle istotny i ważny czas. Jest ona wówczas odpowiedzialna nie tylko za samą siebie, ale przede wszystkim za maleńką istotkę, która rozwija się wewnątrz niej.

2: Chłopczyk czy dziewczynka?
Artykuł o tym dlaczego warto i kiedy najlepiej zrobić badanie ultrasonograficzne oraz zatroszczyć się o wyprawkę dla dziecka. Są rzeczy, z którymi lepiej nie zwlekać i podejść poważnie do ich realizacji.

3: Jak dbać o skórę w trakcie ciąży?
Kilka bardzo przydatnych porad dla każdej kobieta, która jest lub planuje być w ciąży. Nasza skóra jest bardzo narażona w trakcie ciąży, zadbajmy o nią.

4: Bielizna ciążowa nie musi być nudna
Chociaż po porodzie bardziej dbasz o swoje maleństwo niż o siebie, to nie oznacza, że masz czuć się nieatrakcyjnie. Bielizna dla świeżo upieczonej mamy może być praktyczna i wygodna, ale również ładna.

5: Ciąża to czas na przyjaźń z farbą naturalną
Będąc w ciąży dowiadujesz się o istnieniu wielu mitów, a to nie powinnaś przechodzić pod drabiną, zakładać korali, by dziecko nie owinęło się pępowiną, stosować kremów brązujących, by nie urodzić murzynka. Niektórzy do listy tych przesądów dopisują zakaz farbowania włosów.

6: Wyprawka dla dziecka i wyprawka dla mamy
Kiedy moment przyjścia na świat potomka zbliża się wielkimi krokami, nieuchronnie zbliża się także moment skompletowania wyprawki. A właściwie wyprawek, bo nie tylko dziecko ma swoje potrzeby. Matka nie może zapomnieć o tym, co będzie jej potrzebne po porodzie.

7: Kiedy matka truje dziecko
W Polsce każdego roku w szpitalach rodzi się więcej dzieci z FAS niż z zespołem Downa. Nie istnieje minimalna, bezpieczna dawka alkoholu, którą mogłaby spożyć kobieta w ciąży nie narażając przy tym zdrowia i życia dziecka.

8: Objawy przedporodowe – kiedy będę wiedziała, że się zaczęło?
Ciąża jest czasem wyczekiwania, pełnego stresów, pytań bez odpowiedzi i lęków, zwłaszcza, jeśli to nasze pierwsze dziecko. Jednak dopiero, gdy zbliża się termin rozpoznania siedzimy niemal, jak na szpilkach – w każdej chwili może przecież „się zacząć”. Kiedy? Jak rozpoznać, że czas do szpitala?

9: Praca a ciąża – o czym trzeba pamiętać?
Wraz z pojawieniem się wieści o ciąży ogarnia Cię niewyobrażalna euforia, zwłaszcza, jeśli na świat ma przyjść Twoje pierwsze dziecko. Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że musisz o siebie dbać, aby mogło rozwijać się prawidłowo. Czy to oznacza, że powinnaś rezygnować z pracy?


Strona 1 z 1
[1]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.