Dzieci


41: Zajęcia adaptacyjne dla dzieci
Dla jednych stresem jest nowa praca, dla drugich egzamin na studia, dla trzecich kurs prawa jazdy. W życiu codziennym jesteśmy stale narażeni na stresy, niestety taka jest już nasza natura. O ile osoby dorosłe są w stanie sobie z nimi poradzić o tyle z dziećmi jest już troszkę gorzej.

42: Konsole dla dzieci służą nie tylko zabawie!
Konsole elektroniczne dla dzieci już dawno przestały pełnić funkcję jedynie rozrywkową. Coraz częściej proponują rozrywkę w stylu nauka poprzez zabawę i wpływają na rozwój sprawności fizycznej u dzieci.

43: Długie karmienie piersią
Dzisiaj wiele się mówi o karmieniu piersią. Także w kontekście momentu, w którym należałoby skończyć tę przygodę i niepowtarzalny okres w życiu. Również dlatego, że wiele kobiet nie ma wyczucia, jak długo karmić naturalnie, przedłużając etap odstawienia dziecka w czasie.

44: Logopeda – specjalista od mowy
Logopeda to specjalista, który ma nam pomóc w szerokim zakresie. Nie jest to tylko ekspert od zaburzeń obserwowanych w wieku kilku lat, ale swoje wsparcie może już dać po narodzinach dziecka. Z jego pomocy wiele osób korzysta, gdy dziecko jest jeszcze w brzuchu mamy.

45: Wygoda i bezpieczeństwo
Dzieci powinny być przewożone w wózkach, które spełniają wszelkie kryteria bezpieczeństwa. Taka jest obowiązująca w Polsce ustawa, ponieważ wiele urządzeń tego typu jeszcze do niedawna nie spełniało podstawowych wymogów.

46: Jak wybrać łóżeczko dla niemowlęcia?
Oczekiwanie na nadejście nowego członka rodziny upływa pod znakiem ekscytacji i przygotowań. Wyprawka dla dziecka to niekończąca się lista zakupów: ubranka, pieluchy, kosmetyki do pielęgnacji, wózek, nosidełko, fotelik do samochodu... i łóżeczko.

47: Dziecko jedzie na kemping
Wysłanie dziecka na biwak może być bardzo przydatna szkołą życia, bo pociecha ma szanse nauczyć się samodzielności, odpowiedzialności, a także nawiązywania nowych kontaktów z rówieśnikami oraz zasad życia w grupie. Jednak aby wyjazd nie okazał się klapą lub osobistym dramatem, należy dziecko wcześniej przygotować.

48: Bezpieczeństwo przede wszystkim
Małe dziecko w domu wiąże się z większą odpowiedzialnością. Dom jest miejscem wielu niebezpiecznych dla malucha sprzętów, dlatego należy uważać aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Ze względu na swą specyfikę jednym z bardziej niebezpiecznych miejsc jest łazienka. Powinna być ona odpowiednio zabezpieczona.

49: Wady i zalety wózków dziecięcych
Wybór wózka dziecięcego to niełatwa sprawa. Niezależnie od tego, czy są to spacerówki, wózki wielofunkcyjne, głębokie, czy też wózki bliźniacze, istnieje kilka rzeczy, o których warto wiedzieć i zwrócić szczególną uwagę.

50: Karmienie piersią podczas przeziębienia
Wiele z matek karmiących przeżywa ten dylemat. No bo wiadomo, że pokarm matki jest dla maluszka najbardziej wartościowy, a tu klops…przeziębienie. I co teraz? Karmić dalej, czy przestać? Okazuje się, że wraz z pokarmem matki do organizmu dziecka dostają się przeciwciała, które uodparniają je i pomagają w walce z chorobą.


Strona 5 z 8
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]  

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.