Co kupują goście na chrzest

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 377 razy | Kategoria: Dzieci | Ilość słów: 340 | Data: 04.11.13 | 0 komentarzyPierwsza Komunia i Chrzest Święty są pierwszymi sakramentami, które dziecko otrzymuje w swoim życiu. O ich przyjęciu decydują oczywiście opiekunowie maluszka.


Nieodłącznym elementem uroczystości kościelnych jest nie tylko ich aspekt duchowy, ale wszystko, co jest związane z goszczeniem rodziny. Gospodarze muszą zapewnić wszelkie dogodności- jedzenie, napoje, rozrywkę, a czasem nawet nocleg, gdy impreza się przedłuża. Druga strona ma w obowiązku podarować maluszkowi upominek. Tylko co wybrać? Coś praktycznego? A może mniej funkcjonalne, ale ładne?

To rodzice chrzestni muszą dać maluchowi coś od siebie, jakiś drobiazg, który będzie dorosłemu już chrześniakowi przypominał tę ważną chwilę. Matka chrzestna kupuje szatę i świecę, natomiast ojciec ofiarowuje medalik, który później będzie towarzyszył dziecku w przyszłym życiu i kolejnych sakramentach. Cała reszta gości kupuje prezent na chrzest zgodnie ze zwyczajem w danej rodzinie. Jedni rodzice wolą po prostu kopertę z datkami, które następnie upłynnią na najpilniejsze potrzeby, inni proszą o praktyczne prezenty, jak śpioszki, pieluchy, mleko, butelki i podobne akcesoria przydatne przy opiece nad maleństwem, a jeszcze inni opiekunowie pozostawiają wolna rękę i zdają się na gust rodziny.

Nowoczesny prezent z okazji chrztu jest ładny, elegancki i gustowny. Dobrze, jeżeli dodatkowo jest wykonany ręcznie, dzięki czemu zyskuje na oryginalności. Dużym powodzeniem cieszą się pamiątki personalizowane, czyli takie, na których została wygrawerowana osobista wiadomość gościa dla dziecka. Takie upominki są wspaniałą pamiątką i stanowią piękną ozdobę w rodzinnej gablocie. Bardzo modne są srebrne grzechotki okraszone kryształami Swarovskiego, czy malutkie repliki niemowlęcych bucików w złocie. Wspaniałym prezentem będzie również srebrny smoczek w ładnym opakowaniu, lub wykonana z tego samego metalu łyżeczka z grawerem. Niektórzy idą krok dalej i decydują się na kupno biżuterii, która w przyszłości będzie ozdobą sukni, lub garnituru.

Bez względu na wszystkie drogie prezenty, wzruszającą pamiątką są ramki, na których można zrobić odcisk rączki i nóżki maluszka. Dzięki temu już nigdy nie zapomnimy, jakie były malutkie.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.