Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 441 razy | Kategoria: Dzieci | Ilość słów: 348 | Data: 10.04.14 | 0 komentarzyPrzyjście dziecka na świat to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Warto przygotować się do niego tak bardzo, jak tylko jest to możliwe - zdecydowanie wcześniej, aby przed porodem mieć pewność, że wszystko przebiega tak, jak należy.


Właśnie z tego względu bardzo ważną rolę odgrywa torba przygotowana przede wszystkim z myślą o najmłodszych, którą każda mama powinna wcześniej stworzyć. Zawiera ona najważniejsze przedmioty (w tym przede wszystkim kosmetyki pielęgnacyjne i ubrania), które na pewno przydadzą się podczas pobytu w szpitalu.

Tak zwana wyprawka dla noworodka sprawdza się w przypadku każdej mamy, dlatego warto poświęcić chwilę na jej przygotowanie, starając się, aby znalazły się w niej tylko i wyłącznie najważniejsze rzeczy, aby cieszyć się komfortem podczas sprawowania opieki nad dzieckiem od samego początku. Przygotowując wyprawkę dla niemowlaka, warto zwrócić na to, aby znalazły się w niej wszystkie niezbędne kosmetyki, wykorzystywane do codziennej pielęgnacji. Do najważniejszych zalicza się: mydło dla niemowląt (bardzo delikatne, pozbawione w swoim składzie silnych środków chemicznych), emulsję do kąpieli dla niemowląt oraz zasypkę, a także balsam lub oliwkę, którą można byłoby użyć po wykąpaniu dziecka. Nie można także zapominać o delikatnym ręczniczku, pieluszkach jednorazowych czy chociażby proszku do prania ubranek pociechy.

Niektóre szpitale oferują swoim pacjentkom i ich dzieciom skorzystanie z wanienki w celu wykąpania dziecka. Warto jednak upewnić się. Czasami zdecydowanie lepiej, żeby przygotowywana wyprawka dla noworodka zawierała także takie elementy, jak niewielka wanienka oraz termometr umożliwiający bezproblemowe mierzenie wody przed przystąpieniem do kąpieli. Warto zainwestować już wcześniej w tego rodzaju przedmioty, gdyż na pewno będą one przydawały się podczas codziennej pielęgnacji dziecka przez długi czas.

Elementów, które powinna zawierać odpowiednio przygotowana wyprawka dla noworodka jest zdecydowanie więcej. Warto przed jej przygotowywaniem skorzystać z profesjonalnej pomocy lekarskiej bądź doświadczenia znajomych, aby mieć pewność, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Tylko i wyłącznie w ten sposób można cieszyć się komfortem podczas korzystania z wszystkich niezbędnych elementów wchodzących w skład przygotowanej wyprawki dziecięcej.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.