Dziecko jedzie na kemping

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 460 razy | Kategoria: Dzieci | Ilość słów: 379 | Data: 26.06.12 | 0 komentarzyWysłanie dziecka na biwak może być bardzo przydatna szkołą życia, bo pociecha ma szanse nauczyć się samodzielności, odpowiedzialności, a także nawiązywania nowych kontaktów z rówieśnikami oraz zasad życia w grupie. Jednak aby wyjazd nie okazał się klapą lub osobistym dramatem, należy dziecko wcześniej przygotować.


Na kilka tygodni przed wyjazdem należy zacząć rozmawiać z dzieckiem na temat tego, co wolno mu robić, a co jest kategorycznie zabronione. Ton rozmowy oraz jej treść musi być dostosowana do wieku dziecka. Jednak zawsze muszą pojawić się takie tematy jak: zachowanie wobec rówieśników, zachowanie wobec opiekunów i wychowawców, dozwolone zabawy oraz zabronione używki. Niestety, młodzież coraz szybciej sięga po alkohol, papierosy a nawet narkotyki, więc trzeba rzeczowo wytłumaczyć, dlatego nie powinno tego próbować. Należy uczulić dzieci i młodzież także na kwestie związane ze sferą intymną i wyjaśnić czym jest molestowanie seksualne oraz gdzie znajdują się granice normalnych kontaktów z innymi ludźmi a gdzie zaczyna sfera intymna. Jeśli kemping będzie rozbity nad jeziorem, dziecko musi znać zasady zażywania kąpieli wodnych. Jeśli w górach – musi widzieć jaki niebezpieczeństwa grożą w przypadku oddalenia się od grupy.

Następna kwestią jest wyposażenia dziecka w niezbędne przedmioty. Spanie pod namiotem nie gwarantuje wygód, dlatego trzeba wiedzieć, co jest niezbędne, aby przetrwać w spartańskich warunkach. Do absolutnie niezbędnych rzeczy należy śpiwór. W zależności od temperatury, śpiwory mogą służyć porą letnią, kiedy temperatury w nocy nie spadają poniżej 15 stopni Celsjusza, lub porą wiosenną i jesienną, kiedy w nocy temperatura może oscylować nawet wokół zera stopni. Jeśli namioty nie są wyposażone w łóżka polowe, to koniecznie trzeba mieć karimatę, którą rozkłada się na ziemi – zapewnia izolację oraz komfort leżenia. Jeśli wiadomo, że noce będą zimne a śpiwór jest dość cienki, dajmy dziecku koce, którymi będzie mogło się dodatkowo okryć.

Do grupy rzeczy niezbędnych należą ubrania na ciepłą i zimną pogodę, przybory toaletowe – mydło, pasta i szczoteczka do zębów, ręcznik, oraz latarka, buty na zmianę, menażka. Nie warto obładowywać dziecko zbyt dużą ilością bagażu, bo będzie miało problem z noszeniem ciężkiego plecaka. Należy spakować tylko to, co naprawdę potrzebne, dlatego warto dokładnie dowiedzieć się, co zapewniają organizatorzy kempingu. Często oni sami tworzą listę rzeczy, które dzieci powinny mieć przy sobie.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.