Kupujemy wózek dla naszej pociechy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jacekjot

Czytano: 272 razy | Kategoria: Dzieci | Ilość słów: 372 | Data: 14.01.15 | 0 komentarzyWybór wózka dla dziecka coraz częściej przypomina kupno samochodu. Producenci nie próżnują, zaopatrując swoje produkty w coraz to nowe rozwiązania. Nie dajmy się jednak zwariować, oto lista najistotniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie wózka.


Na samym początku powinniśmy zdecydować, jaki typ wózka będzie dla nas najdogodniejszy. Możemy wybrać albo konkretny jego rodzaj, czyli wózek głęboki i spacerówkę lub swego rodzaju hybrydę, łączącą obydwa te rozwiązania. Niezależnie od tego, jaki wybierzemy wariant, warto zwrócić uwagę na określone komponenty kupowanego wózka

 Często rodzice, zwłaszcza przyszłe mamy, wpierw sugerują się wyglądem wózka, a dopiero później jego funkcjonalnością. Nie jest to dobra kolejność działań, gdyż często dopiero po zakupie pojawiają się różnego rodzaju problemy, których wcześniej nie byliśmy świadomi. Głównie chodzi tutaj o własności typowo fizyczne wózka. Wózek powinien bez problemu mieścić się w przeznaczonym dla niego miejscu, powinien być również składany do gabarytów, które zagwarantują łatwe i szybkie ulokowanie go w bagażniku auta.

 Wózkiem będzie operować zarówno tata, jak i mama, stąd konieczność, by nie był on zbyt ciężki, tak, aby w razie potrzeby można go było wnieść na piętro bez złapania przepukliny. Producenci wózków często chcąc upchać jak najwięcej funkcji w projekt wózka, nadmiernie go przeciążają, sprawiając, że wychodzi z tego sporej wielkości i niepraktyczny kolos. Wózek powinien dawać się łatwo i szybko złożyć, jeśli tak nie jest, ciągłe składanie i rozkładanie wózka będzie doprowadzać rodziców do szewskiej pasji.

 Bardzo istotny – zwłaszcza dla komfortu dziecka jest układ jezdny. Wiemy, jakie potrafią być chodniki w naszych miastach, nie pozwólmy więc, by każdy spacer był dla dziecka drogą przez mękę. Dlatego ważna jest dobrze pomyślana amortyzacja oraz pompowane koła. Przy okazji układu jezdnego nie zapominajmy sprawdzić, jak został rozwiązany skręt kół w wózku. Dobry wózek powinien dawać się swobodnie manewrować.

 Kupno wózka warto rozwlec w czasie, jest to jedna z większych inwestycji związana z dzieckiem, nie powinno się tego czynić pochopnie, nie testując przy tym możliwie jak największej liczby modeli i rozwiązań.
Podpis

Więcej o wyborze wózka dla dziecka przeczytamy tutaj


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.