Wiosna - jak zorganizować czas przedszkolakowi?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 1361 razy | Kategoria: Dzieci | Ilość słów: 351 | Data: 20.03.15 | 0 komentarzyWiosna zbliża się wielkimi krokami, coraz częściej więc nasze dzieci będą spędzały czas na świeżym powietrzu. To z kolei sprawia, że mamy większe pole do popisu, jeśli chodzi o organizację ich czasu.


Rezolutne przedszkolaki są ciekawe świata, dlatego w ciepłe, słoneczne, wiosenne dni, warto zorganuzować im czas inaczej, niż w czterech ścianach. Co można robic z przedszkolakiem popołudniami?

Jednym z pierwszych pomysłów, jakie nasuwają się rodzicom jest plac zabaw. To dobre miejsce, aby dziecko poznało rówieśników i pobawiło się z nimi. Czasem wystarczy tylko osiedlowa piaskownica, żeby zabawa trwała w najlepsze. Zadbaj o to, aby dziecko miało swoje zabawki, ale też chętnie dzieliło się nimi z innymi. Dodatkowa łopatka i grabki oraz wiaderko na pewno przydadzą się podczas budowania zamków i babek z piasku.

Na placu zabaw wyposażonym w zjeżdżalnie i huśtawki, zwracaj uwagę na to, jak bawi się Twoje dziecko. Starszy przedszkolak powinien wiedzieć, że nie należy podchodzić do huśtającej się huśtawki, bo może się to skończyć uderzeniem, podobnie, jak o tym, że na zjeżdzalni najlepiej zjeżdżać pojedynczo. Dziecko powinno przy tym uważać nie tylko na siebie, ale też na towarzyszy zabaw.

Inną ciekawą i wartą uwagi aktywnością jest spacer po parku. Mały odrywca może nazywać otaczające go rośliny i obiekty, a zadaniem rodzica jest nakierowywanie go i tłumaczenie zjawisk. Jeśli w parku jest jeziorko, możecie razem popuszczać "kaczki", rzucając kamienie tak, aby te odbijały się o taflę wody.

Gdy będzie już cieplej, przyjdzie czas na rower lub naukę jazdy na nim. W przypadku tego drugiego zadbaj o odpowiednią ochronę dziecka i to, aby upadkami, które na początku są nieuniknione, nie zraziło się do jazdy. Rower to świetny czas na spędzanie wolnego czasu i wycieczki, gdy dziecko jest większe również na dłuższych dystansach.

Sposobów na zajęcie malucha po przedszkolu jest wiele - wszystko zależy od inwencji i kreatywności rodziców. Warto o to zadbać, choćby ze względu na fakt, że zima wcale nie była zimowa i dziecko większośc czasu spędzało zapewne w domu.
Podpis

Jeśli szukasz przedszkola dla swojego dziecka w Piasecznie, sprawdź Domek Elfów.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.