Wymarzona impreza urodzinowa dziecka

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 444 razy | Kategoria: Dzieci | Ilość słów: 434 | Data: 08.02.12 | 0 komentarzyDzieci to nasz skarb, dlatego chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze. W ten wyjątkowy dla nich dzień – dzień urodzin – wielu rodziców staje na głowie, żeby dziecko jak najlepiej wspominało wspaniałe przyjęcie, prezenty, tort i zabawę.


Imprezy urodzinowe dla dzieci w ostatnich latach bardzo ewoluowały. Kiedyś urodziny były okazją do spotkania w wąskim, rodzinnym gronie i wręczenia upominku, który przeważnie miał bardziej symboliczny niż materialny wymiar. Dziś urodziny dzieci obchodzi się znacznie huczniej a moda na kinderparty, która przyszła z zachodu trafiła na podatny grunt, bo i dzieci, i rodzice chętnie organizują pokaźne przyjęcia.

 

Kluczową kwestią dotyczącą imprezy urodzinowej jest miejsce. Nie każdy ma warunki do tego, żeby zaprosić kilku lub kilkunastu maluchów – kolegów i koleżanki dziecka – do własnego domu. Szczególnie problematyczne jest to, że ciasne mieszkania w blokach częstokroć nie pozwalają na jakiekolwiek zaaranżowanie przestrzeni, w której gromadka dzieci mogłaby się swobodnie bawić. Dlatego wielu rodziców decyduje się na zorganizowanie imprezy poza domem, na przykład w restauracjach, które zajmują się robieniem takich imprez, lub parkach rozrywki dla dzieci. W takich miejscach dzieciaki mogą wspinać się po drabinkach, zjeżdżać na zjeżdżalni do basenu z piłeczkami lub uczestniczyć w zorganizowanych konkurencjach.

 

Żadna impreza z udziałem dzieci nie może obyć się bez słodyczy a w szczególności bez tortu. Musi być szczególny. Mało kto posiada wystarczająco wiele czasu i umiejętności cukierniczych, żeby samodzielnie przygotować takie małe dzieło sztuki. Na szczęście, cukierni oferują szeroką paletę możliwości. Dzieci uwielbiają czekoladę, więc tort czekoladowy w większości przypadków jest strzałem w dziesiątkę. Najlepiej, żeby był spersonalizowany, to znaczy posiadał dedykację dla solenizanta. Coraz modniejsze są torty o fantazyjnych kształtach, na przykład w kształcie piłki nożnej, zwierząt, samochodu, lalki, lub takie z wizerunkami postaci z kreskówek: Scooby Doo, Bob Budowniczy, Mała Syrenka, Hello Kitty, Kubuś Puchatek, Pszczółka Maja, Kaczor Donald i wiele innych.

 

Częścią przyjęcia, na którą czeka każdy malec jest wręczanie prezentów. Liczy się nie tylko zawartość, ale także cała oprawa. Tę czynność można zamienić w istna ceremonię. Przede wszystkim nie można dawać prezentów byle jak i od razu. Atmosfera oczekiwania na prezent sprawi, że będzie on „cenniejszy”. Można poprosić małych gości o pozostawienie prezentów gdzieś na uboczu i otwierać je dopiero po zjedzeniu tortu. Bardzo ważne jest opakowanie. Torebki do prezentów są wygodne, ale wyciągnięcie przedmiotu z torebki to żadna frajda. Odpakowywanie prezentu zawiniętego w piękny papier wyzwala znacznie więcej pozytywnych emocji.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.