Bal karnawałowy dla dzieci

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 483 razy | Kategoria: Gry i zabawy | Ilość słów: 421 | Data: 05.06.12 | 0 komentarzyKażda dziewczynka uwielbia przebierać się w suknie mamy i malować usta jej szminką. Za to chłopcy marzą o zostaniu strażakiem lub policjantem. Dajmy dzieciakom możliwość wczucia się w inne postaci. Najlepszą okazją jest do tego bal przebierańców.


Dzieci do ósmego roku życia uwielbiają oglądać kreskówki i słuchać bajek, czytanych przez rodziców lub panią wychowawczynię. Dziewczynki często marzą o sukience księżniczki lub leśnej wróżki. Uszycie pięknej sukienki jest bardzo trudne, więc mamy, które mają na bakier z igłą i nicią, powinny raczej zlecić uszycie sukienki krawcowej lub kupić gotowy produkt. Jednak sama sukienka to nie wszystko, bo prawdziwa księżniczka musi mieć ładne pantofelki i koronę lub chociaż diadem. Natomiast każda wróżka musi posiadać magiczne atrybuty, na przykład różdżkę. Na szczęście, takie akcesoria są dostępne w sklepach z zabawkami oraz sklepach internetowych. Z kolei chłopcy preferują raczej bycie kowbojem lub piratem. Każdy kowboj nosi kraciastą koszulę, granatowe jeansy, skórzaną kamizelkę i najważniejsze atrybuty – kowbojski kapelusz i buty z ostrogami. Natomiast piraci nie rozstają się nie tylko ze swoimi kapeluszami i chustami na głowach, opaską na oko i papugą na ramieniu, ale również z nożem w cholewce buta oraz butelką złocistego rumu (w roli rumu herbata).

Kostiumy niekoniecznie muszą być w całości szyte własnoręcznie lub w całości kupione. Można część kupić w sklepie lub przez internet a część wykonać samodzielnie. Oprócz stroju i akcesoriów warto zadbać o charakteryzację. Każdy pirat musi mieć blizny na policzkach, każdy kot ma wąsy, biedronka kropki, krokodyl ostre zębiska itd. do malowania buzi używajmy tylko farb specjalnie do tego przeznaczonych, które nie spowodują żadnych reakcji alergicznych.

Kostiumy i charakteryzacja to nie wszystko. Trzeba jeszcze zadbać o wystój wnętrza oraz gry i zabawy. Pomieszczenie musi być kolorowe, dlatego trzeba zaopatrzyć się w dużą ilość balonów i serpentyn. Ważna jest także muzyka, aby dzieci mogły potańczyć i wyszaleć się w rytm lubianych przez nie dźwięków. Rodzice wiedzą, że pocieszy szybko zaczynają nudzić się, więc żeby nie zaczęły broić, należy zaproponować im wciągające zabawy. Gry planszowe sprawdzą się, ale na krótko. Zabawy muszą być wesołe. Dorosły opiekun może moderować na przykład zabawę „ciepło-zimno” polegającą na szukaniu ukrytych przedmiotów. Można także, na wzór krajów latynoskich, kupić piniaty, czyli ozdobne kule wypełnione słodyczami. W zabawie chodzi o to, żeby rozbić podwieszoną kulę pałką i zebrać słodycze. Trudność polega na tym, że trzeba zrobić to z zamkniętymi oczami.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.