Co należy przygotować przed ślubem

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 389 razy | Kategoria: Małżeństwo i partnerstwo | Ilość słów: 528 | Data: 18.01.13 | 0 komentarzyŚlub jest dla wielu ludzi najważniejszym dniem w życiu. Każdy zatem marzy o tym, by cała impreza była dopięta na ostatni guzik. O czym zatem powinniśmy pamiętać, aby rzeczywiście wszystko było przygotowane? Z czym możemy mieć największy problem, czego szczególnie powinniśmy dopilnować?


Ślub wszystkim kojarzy się z zabawą do białego rana, tańcami, głośną muzyką i śpiewem. Tylko Ci, którzy brali ślub wiedzą, że zanim rzeczywiście nastąpi moment zabawy trzeba się dużo nachodzić i nadenerwować.

Formalności jakie trzeba załatwić przed ślubem jest tyle, że trudno sobie wyobrazić, żeby jedna osoba mogła samodzielnie ze wszystkim sobie poradzić. 

Najlepiej zatem poprosić o pomoc kogoś bliskiego: rodziców, siostry, przyjaciółki. Oczywiście nie załatwią za nas wszystkiego, wystarczy, że w minimalnym stopniu podzielą z nami to, co należy załatwić.

Najważniejsze formalności to oczywiście wszystko co musimy załatwić w kościele lub urzędzie stanu cywilnego. Jeden i drugi ślub wygląda trochę inaczej, należy zatem przygotować się bardzo indywidualnie do każdej z ceremonii. W przypadku ślubu kościelnego pamiętajmy o spowiedzi św., naukach przedmałżeńskich.

Bez tego żaden ksiądz na pewno nie udzieli nam ślubu. Warto zresztą podejść na parafię i dopytać o wszystkie niezbędne dokumenty oraz czynności jakie musimy wykonać.

Drugim elementem, na którym również powinniśmy się skupić jest sala weselna oraz orkiestra, która będzie nam przygrywała. Jeśli bowiem chodzi o wesele to terminy zarówno jednego jak i drugiego są bardzo oblegane.

Jest już sala, jest orkiestra. Co dalej?

Najwyższy czas zaprosić gości. Dobrym zwyczajem jest zaproszenie każdego osobiście. Wysyłanie zaproszenia poczta jest dopuszczalne tylko wówczas, gdy dana osoba mieszka bardzo daleko od nas.

Pamiętajmy, że pierwsza lista gości zapewne ulegnie kilku zmianom. Dobrze jest zatem zaprosić kilka osób więcej, bo ktoś zapewne i tak zrezygnuje z przyjścia.

Drobnych rzeczy do załatwienia jest oczywiście bardzo dużo. Trzeba dobrać tematyczne dekoracje. Sprawdzić menu jakie serwuje nasza wynajęta restauracja. Wreszcie wybieramy się do salonu po wymarzoną suknię ślubną i garnitur dla pana młodego. To chyba najtrudniejszy element. Zdarza się, że pani młoda na szukaniu sukni ślubnej spędza kilka tygodni, a nawet miesięcy.

 

Ślub to bardzo piękny dzień w życiu młodych ludzi. Szkoda byłoby go zapomnieć po kilku dniach.

Ważne zatem aby zapewnić sobie i wszystkim gościom pamiątkę w postaci niepowtarzalnych zdjęć lub filmu. Profesjonalnych kamerzystów oraz fotografów jest bardzo dużo na rynku, niestety trzeba uważać na ich ceny. Jeśli dobrze poszukamy z pewnością znajdziemy kogoś z konkurencyjnymi cenami.

 

Wyliczamy co jeszcze trzeba załatwić i lista nie ma końca... Wybieramy się po obrączki, dobieramy kwiaty, zamawiamy samochód... Niestety czasem nie jestesmy w stanie opanować totalnego haosu jaki towarzyszy wszystkim czynnościom.

 

Dla tych, którzy wolą postawić na profesjonalizm dobrą alternatywą jest firma zajmująca się organizacją wesel. Przemiłe panie wszystko za nas załatwią, a my pozbędziemy się problemu z głowy. Podobnie wygląda sytuacja także przy organizowaniu wieczoru panieńskiego, czy kawalerskiego.

Nie musimy się już głowić sami nad tym, gdzie zorganizować imprezę, jakie atrakcje zapewnić. Jednocześnie mamy gwarancję, że wszyscy zaproszeni goście będą bawić się dobrze.


 

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.