Prywatny detektyw a rozwód

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: inspektorZ

Czytano: 512 razy | Kategoria: Małżeństwo i partnerstwo | Ilość słów: 730 | Data: 19.11.12 | 0 komentarzyWspólne życie z niewiernym partnerem nie jest najprzyjemniejszą historią, jaka nam się może przytrafić. Jednakże udowodnienie przed sądem winy małżonka celem uzyskania rozwodu często jest kwestią problematyczną. Pomóc nam w tym może jednak prywatny detektyw...


Metody pracy detektywa

Warsztat prywatnego detektywa powinien obfitować w wiele różnorodnych metod działania. Najbardziej oczywistą z nich jest naoczna obserwacja podejrzewanej o zdradę osoby. Oczywiście odbywa się ona dyskretnie i w sposób niejawny, a więc obserwowana osoba nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest śledzona. Obserwacja czyniona przez detektywa ma na celu ustalenie rytmu dnia podejrzewanego o zdradę współmałżonka. Szczególny nacisk kładzie się na relacje obserwowanej osoby z innymi ludźmi, w tym przede wszystkim bada się jej kontakty o charakterze towarzyskim. Detektywi często przepytują także pod nieobecność obiektu swych obserwacji inne osoby, które mogą coś wiedzieć na temat zachowania podejrzewanego o zdradę partnera, np. barmanów i kelnerów pracujących w restauracji, w której spotyka się obserwowana osoba z potencjalnym kochankiem itp. Wszelkie ustalenia poczynione przez detektywa winny być potwierdzone dokumentującym je materiałem fotograficznym lub filmowym. Wynika to z faktu, iż zgromadzony materiał może być następnie wykorzystany w sądzie jako dowód świadczący o winie zdradzającego nas współmałżonka.

Prywatni detektywi często nie tylko gromadzą dowody dotyczące zdrady naszego partnera, lecz również podejmują się interpretacji zebranego materiału dowodowego, a także przygotowują odpowiednią dokumentację dla sądu. Istnieje również możliwość skontaminowania pracy wynajętych przez nas detektywa oraz adwokata, np. by razem ocenili, czy zebrany dotychczas arsenał dowodów jest wystarczający do udowodnienia przed sądem zdrady dokonanej przez naszego partnera. Co więcej, nowinki technologicznie cieszą się wśród detektywów szczególnym uznaniem z racji możliwości, jakie oferują, toteż na nasze życzenie detektyw może, przykładowo, zainstalować w samochodzie naszego małżonka nadajnik GPS,  dzięki któremu będziemy na bieżąco wiedzieli, gdzie obecnie się on znajduje.

Działania pomocnicze

Poza najistotniejszymi, wymienionymi powyżej działaniami, prywatny detektyw w kontekście rozwodu może świadczyć dla nas usługi o bardziej uniwersalnym charakterze. Obecnie do komunikacji międzyludzkiej wykorzystuje się różnego rodzaju kanały, np. telefonię komórkową oraz Internet. W związku z tym zapisane w telefonie wiadomości SMS czy też archiwum treści wysyłanych przez komunikator internetowy lub pocztę e-mail mogą dostarczyć nam wielu przekonujących dowodów. Przezorna osoba z pewnością będzie starała ukryć przed nami wiadomości świadczące o jej zdradzie i wykasuje je ze swego telefonu i komputera, jednak wprawny detektyw jest w stanie odzyskać z poszczególnych nośników utracone dane. Można także posunąć się jeszcze dalej i zlecić detektywowi podłożenie podsłuchu, np. w biurze, gdzie pracuje podejrzewana o zdradę osoba, lub w samochodzie, którym się przemieszcza.

Dość innowacyjną metodą dociekania wierności małżeńskiej naszego partnera jest tzw. „test zdrady”. Przeprowadzają go tylko te agencje detektywistyczne, które posiadają specjalistyczny sprzęt laboratoryjny bądź współpracują z odpowiednimi ośrodkami naukowymi. Wspomniany test polega na analizie materiału genetycznego, zebranego np. z bielizny naszego partnera lub innych przedmiotów, z których on korzysta. Jego ustalenia nie zawsze są jednak honorowane przez sąd jako pełnowartościowy dowód w sprawie.

Koszty, z którymi trzeba się liczyć

Cena usług detektywistycznych jest zróżnicowana w zależności od regionu geograficznego kraju, a także intensyfikacji podjętych przez detektywa działań. Dlatego też zebranie materiału dowodowego dotyczącego zdrady naszego partnera może nas kosztować od 2 do 6 tys. złotych. Mowa tu o standardowym wymiarze pracy detektywa, gdyż wszelkie czynności dodatkowe, nieuwzględnione w umowie, z pewnością zostaną naliczone do zapłaty osobno. Wiele agencji nie posiada ponadto stałego cennika na swe usługi, w związku z czym wycena tychże usług odbywa się każdorazowo w sposób indywidualny, uzależniony od życzeń klienta oraz metod wykorzystanych do ich spełnienia.

Odpowiedzi na pytanie, czy warto zwrócić się o pomoc do prywatnego detektywa, należy sobie udzielić samodzielnie. W szczególnie zawiłych przypadkach dowody zebrane przez detektywa mogą okazać się jedynym sposobem na udowodnienie naszemu małżonkowi zdrady. A wówczas zapłata w wysokości kilku tysięcy złotych może okazać się nieproporcjonalnie niska do tego, co zyskamy w zamian. Szczęśliwe życie, bez kłamstwa i obłudy, jest bowiem bezcenne.
Podpis

agencja detektywistyczna


Ocena: 0.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.