Wychowanie


1: Rodzicielstwo bliskości
Czym jest rodzicielstwo bliskości? Filozofią, która opiera się na intensywnej więzi emocjonalnej, jaka może połączyć dziecko z jego opiekunami. Ta silna więź, przywiązanie mają olbrzymi wpływ na jakość przyszłego życia malucha.

2: Samodzielność to wspaniała sprawa
Kiedy jesteśmy dziećmi często wściekamy się na naszych rodziców, że czegoś nam zabraniają, na coś nam nie pozwalają. Jednak kształcą nas oni tylko po to, abyśmy mogli w dorosłym życiu stanąć samodzielnie na nogach.

3: Dobre maniery, to udane spotkanie
Już niedługo dzień babci i dziadka, walentynki, a później święta wielkanocne. Okazji aby się spotkać przy stole i wspólnie zjeść obiad kolację nie zabraknie. Często jednak przed większym spotkaniem z rodziną czy elegancka kolacją we dwoje niepotrzebnie się stresujemy.

4: Bezcenne chwile z maluszkiem
To naturalne, że dziecko z każdym dniem staje się coraz bardziej ciekawe świata i swojego otoczenia. Najprzyjemniejszym i najprostszym sposobem nauki jest zabawa. Więc bawmy się z naszymi pociechami.

5: kilka rad dotyczących dobrych manier
Dobre maniery zawsze są mile widziane. Przede wszystkim, wchodząc w nowe, eleganckie towarzystwo, należy przestrzegać przynajmniej podstawowych zasad.

6: Karmienie piersią czy mlekiem modyfikowanym?
Każda matka ma inne potrzeby i zdania różnych kobiet na temat karmienia piersią mogą być odmienne. Jedne kobiety rezygnują z naturalnego karmienia tłumacząc to własną wygodą, inne mają za mało pokarmu, jeszcze inne przeraża ból i inne problemy związane z początkami karmienia piersią.

7: Jak zmotywować dziecko do uprawiania sportu?
Dzieciństwo to najwspanialszy okres w życiu, pełen beztroski i zabawy. „Starszakom” będzie się on kojarzył z posiniaczonymi nogami i zdartymi kolanami, które były skutkiem gonitw, gier w piłkę i wspinaczek po drzewach. Dzisiejsze dzieciaki niestety takich wspomnień już raczej mieć nie będą...

8: Jak odpowiednio aktywizować dzieci?
Niestety, dzieci nie zawsze są grzeczne i ułożone. Czasem wyrastają na urwisy, z którymi czasem trudno sobie poradzić. Pamiętajmy jednak, że to dopiero dziecko i można spokojnie ukształtować jego osobowość.

9: Gdy nasza pociecha używa brzydkich słów
Marzeniem każdego rodzica jest, aby jego dziecko było wzorowe pod każdym względem. Wiąże się to z dobrymi wynikami w szkole, kulturą przy stole i w stosunku do starszych, aż wreszcie z kulturą osobistą, zwłaszcza w miejsca publicznych.


Strona 1 z 1
[1]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.