Bezcenne chwile z maluszkiem

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Weronika Konopelska

Czytano: 318 razy | Kategoria: Wychowanie | Ilość słów: 352 | Data: 30.05.12 | 0 komentarzyTo naturalne, że dziecko z każdym dniem staje się coraz bardziej ciekawe świata i swojego otoczenia. Najprzyjemniejszym i najprostszym sposobem nauki jest zabawa. Więc bawmy się z naszymi pociechami.


Wszyscy rodzice chcą, aby ich dzieci były przede wszystkim zdrowe, ale też oczywiście zdolne, aby miały łatwo w życiu i żeby odnosiły same sukcesy. Nasze wsparcie, wsparcie rodziców/opiekunów jest dla dziecka bezcenne. Sprawia, że maluszki są szczęśliwe również w przyszłości, no i mogą rozwijać swoje talenty.

Baw się z dzieckiem jak najwięcej

 

Spędzaj z maleństwem jak najwięcej czasu, bo wspólna zabawa dostarcza różnorodnych bodźców, pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętności i poszerza wiedzę o świecie.

 

Noś, głaszcz, całuj, przytulaj.

 

Dzięki tym czynnościom dajesz dziecku poczucie bezpieczeństwa, a ono przecież bardzo potrzebuje Twojej bliskości i ciepła. Zmysł dotyku rozwija się najintensywniej w pierwszych miesiącach życia, dlatego wykorzystaj ten czas. W ten sposób budujesz poczucie własnej wartości swojej pociechy.

 

Uwolnij niemowlaka.

 

Zapewnij dziecku warunki do swobodnego poruszania się. Nie musi ono przecież cały czas leżeć w łóżku, wózku, czy kojcu. Najlepiej jest położyć malucha na podłodze (tak najbezpieczniej), na kocyku lub macie edukacyjnej, a zabawki umieścić poza zasięgiem rączek. W ten sposób malec potrenuje mięśnie i zachęcisz go do przekręcania się na boczki.

 

Pozwól eksperymentować.

 

Niemowlęta rzucają przedmiotami, jednak nie jest to oznaką złości. W ten sposób poznają związek między działaniem i skutkiem, jaki ono wywołuje, a także właściwości różnych przedmiotów.  Niektóre przecież potrafią narobić dużo hałasu, inne wydają ciekawe dźwięki. Świat jest taki ciekawy.

 

Szanuj potrzeby dziecka.

 

Niemowlęta,  poza zabawą i kontaktem z rodzicami, potrzebują dużo snu. Wyspane i wypoczęte dziecko samo się obudzi i wtedy nadejdzie czas na zabawę, która daje  tyle radości.

 

Nie ma potrzeby kupowania drogich zabawek. Nie trzeba być psychologiem i stosować wymyślnych metod wychowawczych. Najważniejsze to, by rodzice spędzali czas z dzieckiem, okazywali mu swoją miłość i akceptację.

Więcej na www.zwyczajnamama.blogspot.com
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.