Jak odpowiednio aktywizować dzieci?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 414 razy | Kategoria: Wychowanie | Ilość słów: 346 | Data: 03.10.11 | 0 komentarzyNiestety, dzieci nie zawsze są grzeczne i ułożone. Czasem wyrastają na urwisy, z którymi czasem trudno sobie poradzić. Pamiętajmy jednak, że to dopiero dziecko i można spokojnie ukształtować jego osobowość.


Nikt nie chce, aby jego dziecko było niegrzeczne, ale często rodzice nie chcą również nic z tym zrobić. Myślą „taki ma charakter, nic nie możemy z tym zrobić” albo co gorsza „co zrobiliśmy nie tak?”. A to przecież nie jest ich wina. To niczyja wina. Dziecko to mały człowiek – jego trzeba dopiero nauczyć odpowiednio się zachowywać – wychować.

Miejscami, w których dziecko się wychowuje są szkoła i dom. W domu rodzice mogą panować nad zachowaniem swojej pociechy, ale w szkole już nie zawsze da się je upilnować.

Jednym ze sposobów na to, by uformować uczniów i ich nakierować na właściwą drogę w życiu, jest odpowiednie zarządzanie ich zainteresowaniami oraz czasem.

Jak wiadomo powszechnie, dzieci nie znoszą szkoły. Nie można się im dziwić, w końcu zmusza się je tam do chodzenia, wstają rano, spędzają tam większość dnia, a potem jeszcze w domu muszą odrabiać prace domowe. Trudno im uświadomić, jak kluczowe jest to, by się pilnie uczyły.

Decydując się jednak na skuteczne działanie, warto zastanowić się nad wdrożeniem w szkole systemu zawodów sportowych i naukowych. Dzięki takim nagrodom, jak puchary czy trofea sportowe, dziecko będzie miało motywację, by brać w tym udział.

Najprawdopodobniej chłopcy będą chcieli uczestniczyć w zawodach sportowych, a dziewczynki w różnego rodzaju omnibusach. Poza tym, że przyswoją sobie dodatkową wiedzę, nauczą się też zdrowej rywalizacji, która tak ważna jest przez całe życie. Tego typu imprezy mogą znacznie ukształtować ich charakter, a także nakierować na prawidłowy tok myślenia. Funkcje tę spełniają zarówno zajęcia fizyczne, jak i umysłowe, więc nie trzeba skupiać się jedynie na nauce.

Nie warto do edukacji podchodzić zbyt szablonowo i konserwatywnie. Oczywiste jest, że dzieci uczą się również przez zabawę – a wtedy uczą się z chęcią i nieświadomością, że to, co robią, jest nauką – dzięki temu taki typ zajęć jest dużo bardziej efektywny.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.