Samodzielność to wspaniała sprawa

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 330 razy | Kategoria: Wychowanie | Ilość słów: 323 | Data: 30.04.13 | 0 komentarzyKiedy jesteśmy dziećmi często wściekamy się na naszych rodziców, że czegoś nam zabraniają, na coś nam nie pozwalają. Jednak kształcą nas oni tylko po to, abyśmy mogli w dorosłym życiu stanąć samodzielnie na nogach.


Oczywiście, gdzieś tam w głębi siebie wiemy, że to chodzi o nasze dobro i że oni tak naprawdę przeżyli więcej, a więc i lepiej wiedzą co jest dla nas najlepsze, nie mniej bardzo często wyobrażamy sobie jak to będzie, gdy już będziemy dorośli, samodzielni i sami będziemy decydować o naszym życiu. Niestety, kiedy w końcu przychodzi ten upragniony moment, to bardzo często okazuje się, że samodzielność nie do końca wygląda tak, jak zawsze myśleliśmy i jak sobie to do tej pory wyobrażaliśmy.

Bo owszem jesteśmy odpowiedzialni za siebie i jeżeli chcemy coś zrobić, a to nie podoba się naszym rodzicom, to tak naprawdę nie musimy na to zwracać uwagi. Ale z drugiej strony musimy również ponosić sami konsekwencje swoich wyborów i tam, gdzie jeszcze do niedawna rodzice mogli wstawić się za nami, teraz sami musimy się tłumaczyć i zadziałać w taki sposób, aby to wszystko zostało odpowiednio załagodzone. Co w tym wszystkim bardzo ważne to również fakt, że bycie samodzielnym, to nie tylko odpowiedzialność za siebie, ale również i za ludzi nam najbliższych, to zapewnienie im schronienia, pożywienia, spokoju i wszystkich najbardziej pilnych potrzeb, jakie czuje każdy człowiek, aby móc spokojnie żyć.

Nie mniej wszystkiego można się nauczyć i jeżeli będziemy wytrwali, to może się okazać, że bycie samodzielnym i odpowiedzialnym, nie jest wcale takie złe, jak to się nam wydawało na samym początku dorosłego życia. Najtrudniejszy start mają dzieci, które wychowywały się w domach dziecka, a także takie, którymi opiekowały się rodziny zastępcze. Takie dzieci wymagają szczególnej troski, dlatego z pomocą biegnie im Fundacja, która nie tylko wspiera psychicznie, ale przede wszystkim pomaga stanąć samodzielnie na nogi poprzez poszukiwanie pracy.

 
Podpis

Dorota Chojnacka


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.