Dlaczego warto biegać?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 1143 razy | Kategoria: Fitness | Ilość słów: 325 | Data: 19.09.13 | 0 komentarzyBieganie to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń aerobowych. Nie wymaga drogiego sprzętu ani dużych nakładów finansowych – wystarczy mieć dobre buty. Jakie są zalety biegania?


Każdy trener osobisty Wrocław przyzna, że bieganie to idealny sposób na...odprężenie i poprawę humoru. Dotleniony organizm funkcjonuje lepiej, a każdy sport potęguję produkcję endorfin. Biegać może każdy i nie jest to żaden reklamowy slogan. Jeżeli nasz zdrowe na to pozwala – biegania może podjąć się naprawdę każdy.

792_3774983.JPG

Coraz dalej

Gdy już mamy odpowiednie buty (najlepsze są takie z amortyzacją), dres lub getry, butelkę wody i ulubioną muzykę w słuchawkach, jesteśmy gotowi. Bieganie lepiej zaplanować – zajrzyjmy w kalendarz i zobaczmy w które dni mamy czas – dobrze jest zapisać sobie w danym dniu notatkę „trening”. Wówczas będziemy traktować to poważnie, a bieganie stanie się stałym elementem naszego grafiku. Niektórzy wolą biegać rano, inni wybierają się na trening wieczorem - to kwestia bardzo indywidualna i zależy między innymi od tego jak mamy rozłożone obowiązki. Jeśli chodzisz do pracy na 7 rano, nie zmuszaj się do biegania o 5 rano – może wygodniej będzie wyjść z domu wieczorem? Trening poranny przyjmowany jest za skuteczniejszy – nasze ciało nie pochłonęło jeszcze śniadania, obiadu, kilku przekąsek i kolacji. Jeśli chcemy jednak dobrze zacząć – sprawmy, by bieganie było przyjemnością. To czas tylko dla nas – można wybiec w słuchawkach na uszach i odreagować codzienny stres. Nowoczesne telefony posiadają specjalne aplikacje dla biegaczy – można ustalić dzięki nim trening dla początkujących, który zakłada marsz, jak i dla zaawansowanych, który jest dłuższy. Zasada jest prosta – każdego dnia warto wymagać od siebie więcej i biegać dłużej. Z czasem okaże się, że dystans, który sprawiał nam problem na początku, jest dla nas łatwy. Będziemy wracać do domu spoceni, ale... zadowoleni. Nasze ciało się wzmocni, serce będzie lepiej pracować, będziemy lepiej spać i generalnie czuć się zdrowiej.

 
Podpis

Zabiegana


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.