Jaki wybrać rower treningowy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: tkbartshop

Czytano: 950 razy | Kategoria: Fitness | Ilość słów: 382 | Data: 01.10.12 | 0 komentarzyWielu z nas decyduje się na jego zakup gdyż chciałoby poćwiczyć w zaciszy swojego domu. Na co uwagę kupując rowerek treningowy na to postaram się dziś odpowiedzieć.


Rowerek treningowy to idealne urządzenie dla osób które chcą wzmocnić swoją kondycję fizyczną podczas chłodniejszych dnia ale także dla osób które chcą poprawić swój stan zdrowia bo właśnie ćwiczenia na rowerkach są zalecane dla osób po zawale serca oraz innego rodzaju schorzeniach gdyż pozwalają odciążyć stawy podczas ćwiczeń oraz dostosować szybkość ćwiczeń do swoich możliwości. 

Najpierw należy przede wszystkim zwrócić uwagę na maksymalną wagę użytkownika. Gdyż jak wiadomo część osób jest otyłych i dla nich powinno się stosować rowerki które utrzymują większe obciążenia. Standardowy rowerek wytrzymuje około 120 kg.

Kolejnym elementem na które powinno się zwracać uwagę przy zakupie rowerka treningowego jest masa koła zamachowego. Osoby mające słabszą kondycję powinni wybrać rowerek o wadze koła zamachowego o wadze koła około 4-6 kg natomiast osoby mające lepszą kondycje powinni wybrać rowerek o masie koła powyżej 6 kg. Będąc przy wadze koła zamachowego powinno się także zwrócić uwagę na możliwości regulacji obciążenia uzależnione jest to często od ceny rowerka gdyż tańsze maja tylko kilka możliwości natomiast droższe rowerki mają kilkadziesiąt możliwości regulacji.

Inną przydatną funkcją jest możliwość regulacji powinno się zwrócić czy rowerek ma regulowaną kierownicę i w jakim zakresie oraz czy ma regulowane siedzisko i w ilu płaszczyznach gdyż rowerki tańsze małą regulację 2 dwóch płaszczyznach (góra i dół) natomiast rowerki z wyższej półki mają regulację aż w 4 płaszczyznach (góra, dół, przód, tył).

Ostatnim dość ważnym parametrem na który zwrócić uwagę są umieszczone w rękojeściach mierniki pulsu gdyż pozwalają profesjonalnie określić tętno osoby ćwiczącej na dołączonym liczniku który dodatkowo pokazuje standardowe funkcje tj. czas ćwiczeń, przejechany dystans, spalone kalorie, puls.

To są najważniejsze elementy na jakie zwrócić uwagę przy zakupie rowerku treningowego. Innymi elementami które są mniej ważne już to posiadanie rolek transportowych, zdefiniowane programy do ćwiczenia (użytkownik może wybrać jaki ma być trening – interwałowy, z większym obciążeniem, z mniejszym), waga rowerku oraz jego wymiary.

 
Podpis


Ocena: 5.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.