Nawet banalne ćwiczenia poprawiają kondycję

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marszym81

Czytano: 887 razy | Kategoria: Fitness | Ilość słów: 326 | Data: 19.02.13 | 0 komentarzyPod koniec zimy często czujemy się ociężali, znużeni i brakuje nam sił witalnych. W oczekiwaniu na pierwsze promienie cieplejszego słońca, popracuj nieco nad swoim ciałem.


Do wiosny już całkiem niedaleko. Zadbaj o swoją figurę już teraz, aby podczas wakacji z dumą założyć kostium kąpielowy. Choćby kilkuminutowe ćwiczenia z ciężarkami, pompki czy wyginanie się niczym kot mogą zdziałać wiele. Wystarczy robić to między rutynowymi czynnościami dnia codziennego, jak zmywanie naczyń czy sprawdzanie poczty elektronicznej. Nikt nie może wobec tego powiedzieć że nie ma czasu na taką aktywność. Liczy się względna regularność. Chociaż kilka razy w tygodniu poświęć swoim mięśniom po kilka – kilkanaście minut.

 

Znacznie więcej okazji do ruchu będzie już za kilka tygodni, gdy temperatura wzrośnie do przyjemnych wartości, a słońce coraz częściej będzie nas grzało swymi promieniami. Zamiast bez przerwy korzystać z auta bądź środków komunikacji zbiorowej, wybierz się czasem gdzieś piechotą. Te drobne poświęcenia dobrze wpływają na samopoczucie. Aktywnośc fizyczna podwyższa też libido. Zwłaszcza panowie muszą dbać o stałe zachowanie sprawności seksualnej. Otyłość bowiem i niewydolność krążenia to murowane problemy w alkowie. Dobrym pomysłem mogą być więc wspólne przejażdżki rowerem, wykupienie karnetu na basen lub ćwiczenia pod okiem profesjonalnego instruktora w klubie fitness połączonym z siłownią.

 

Na nic zdadzą się nawet duże wysiłki, jeśli nie zadbamy o rozsądną dietę, w tym napoje. O ile jedzenie np. tłustych potraw jest oczywistym, powszechnie negowanym błędem, to bardziej zdradliwe bywają napoje. Nawet wyglądające na naturalne soki zawierają często sporo cukru, niewiele mniej od najpopularniejszych gazowanych świństw. Mimo że średnio atrakcyjna, najzdrowsza jest mineralna woda niegazowana. Możemy ją zmieszać np. z jakimś owocowym koncentratem w minimalnej ilości, ale ważne aby pochodził on z domowych zasobów i nie był bardzo słodki. Coraz częściej doceniamy też zieloną herbatę, która świetnie oczyszcza organizm, jednocześnie gasząc pragnienie.
Podpis

Marcin


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.