Orbitrek czy rowerek treningowy co wybrać

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: tkbartshop

Czytano: 868 razy | Kategoria: Fitness | Ilość słów: 365 | Data: 08.10.12 | 0 komentarzyWiele osób chce stworzyć sobie w domowym zaciszu małą siłownię z której będą mogli korzystać zawsze gdy tylko będą mieli na to ochotę bez czekania na urządzenia jak to czasem bywa w klubach fitness.Osoby takie właśnie często decydują się na zakup rowerka treningowego lub orbitreka gdyż jest to urządzenie bardzo popularne i wygodne do ćwiczeń.

Jakie są zalety każdego z wyżej opisanych urządzeń na to dziś postaramy się odpowiedzieć.

Zacznijmy od rowerka treningowego istnieją dwa rodzaje takich rowerków: rower do ćwiczeń w pozycji pionowej przypominający standardowy rower oraz rower do ćwiczeń w pozycji półleżącej gdzie pedały umieszczone są w przodzie urządzenia. Przy zakupie należy któregokolwiek rowerku zwrócić uwagę należy przede wszystkim na możliwości regulacji kierownicy pedałów i siedziska (w rowerkach z wyższej półki możliwość siedziska jest w 4 kierunkach – przód, tył, góra i dół). Rower także powinien posiadać licznik dzięki czemu łatwiej jest kontrolować postęp treningu.

Do zalet rowerków treningowych można zaliczyć że mogą na nim ćwiczyć osoby w każdym wieku niezależnie od kondycji fizycznej. Rowerki treningowe zalecane są także dla osób po przebytym zawale. Pozwala zwiększyć wydajność układu krążenia oraz płuc. Dzięki regularnym ćwiczeniom możemy wzmocnić mięśnie nóg oraz efektywnie spalić tłuszcz.

          Natomiast przy wyborze orbitreka należy kierować się przedewszystkim wagą jaką może mieć maksymalnie użytkownik, gdyż orbitreki przenoszą mniejsze obciążenia niż rowerki. Drugim ważnym parametrem są wymiary orbitreka gdyż standardowe wymiary są większe niż rowerki. Ważnym parametrem jest możliwość regulacji długości kroku przez co użytkownik może dostosować je do swoich możliwości. Orbitrek powinien także posiadać licznik co pozwala kontrolować postęp treningu.

Główną zaletą orbitreka jest możliwość zmniejszenia obciążenia stawów poprzez wykonywanie eliptycznych ruchów ale także podobnie jak rowerek pozwala wzmocnić układ krążenia oraz zredukować tkankę tłuszczową.

 

            Podsumowując całość zaletą rowerka treningowego jest cena oraz fakt że zajmuje mniej miejsca w porównaniu z orbitrekiem, natomiast zaletą orbitreka jest fakt że poprzez eliptyczne ruchy zmniejszamy obciążenie stawów. Jednak największym minusem jest cena orbitreków która jest zdecydowanie wyższa w porównaniu z rowerkiem.
Podpis

tkbarthshop


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.