Poprawa kondycji zimą

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: tkbartshop

Czytano: 911 razy | Kategoria: Fitness | Ilość słów: 383 | Data: 15.02.13 | 0 komentarzyZima to czas w którym większość osób rezygnuje z aktywności. Najczęściej te osoby tłumaczą się tym że niekorzystna aura, że łatwiej się przeziębić itp. Jednak wcale nie musi tak być, można przecież ćwiczyć w domu. Jak uczynić to małym kosztem o tym w tym artykule.


Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest określenie rzeczy które są niezbędne do małej domowej siłowni. Myśląc o treningu najpierw dokonujemy rozgrzewki dlatego niezbędna będzie jakaś mata do ćwiczeń ale także inne przyrządy tj. ściskacze, ławeczki treningowe, steppery, masażery. 

Zaczynając od mat do fitnessu są one niezbędne podczas rozgrzewki gdyż zmniejszają one ryzyko kontuzje podczas ćwiczeń leżących a także zapewniają zdecydownie większy komfort w porównaniu z ćwiczeniami wykonywanymi na samej podłodze lub dywanie. Przy zakupie mat warto jedynie zwrócić uwagę na grubość maty aby miała ona około 10 mm. Cena takich mat to około 10-20 zł.

Kolejnym przyrządem którym może przydatny to ściskacze do rąk których zadaniem jest wzmocnienie mieśni rąk. Ćwiczenia te są niezmiernie łatwe gdyż polegaja po powtarzaniu ćwiczenia polegającym na ściskaniu sprężyny. Przy zakupie ściskacza do rąk warto się jedynie kierować siłą sprężyny gdyż są one zróżnicowane pod względem siły jaką trzeba użyć do ściskania. Koszt takiego zakupu to około 15-25 zł.

Następnym elementem który wzmocni nasze mięśnie tułowania są ławeczki treningowe. Najlepiej zakupić ławeczke która ma możliwośc regulacji pod różnymi kątami dzięki temu będziemy mogli dostować kąt do naszej kondycji. Koszt takiej ławeczki jest w granicach od 120 do 500 zł. Jednak warto zakupić taką w granicy 200 zł gdyż ona już nam zapewni stabilność i jakość wykonania.

Ostatnią grupą mieśni którą nalezy ćwiczyć są mięśnie nóg i pośladków. Wyćwiczyć je pozwala stepper który poprzez symulowanie chodzenia po schodach pozwala wzmocnić i rozbudować te partie mięśni. Koszt takiego stepera od 200 do 1200 zł. Jednak już postawowa wersja zapewnia nam komfort ćwiczeń.

Po wykonaniu ćwiczęń warto warto zrelaksować się używając masażera zapewni on poprawę krążenia i drożność żył  w stopach. Koszt takiego przyrządu to około 20 zł.

Więc jak widać wydając około 500 zł możemy sobie stworzyć małą domową siłownię i wykonując ćwiczenia zawsze gdy będziemy tego chcieci. A jak będzie je wykonywać regularnie to będziemy spokojni o naszą sylwetke i kondycję.
Podpis

tkbartshop


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.