Pozostałe


1: Kilka przydatnych drobiazgów do nocnego biegania
Bieganie stało się w Polsce ostatnimi czasy niezwykle modne i popularne. Jogging daje sporo frajdy i satysfakcji, dotlenia organizm i daje spory zastrzyk dopaminy, adrenaliny i serotoniny, dzięki którym człowiek „czuje że żyje”. Szczególnie popularne z różnych względów jest nocne bieganie.

2: Blog rowerowy
Gdy za oknem pogoda robi się coraz ładniejsza, radosne krzyki dzieci i temperatura przypomina o zbliżającym się lecie, czas wyjąć z komórki, piwnicy, garażu, balkonu (niepotrzebne skreślić), rower.

3: Jak jazda na rowerze wpływa na zdrowie?
Powszechnie przyjęte jest przekonanie, że sport to zdrowie. Mając to na uwadze wiele osób zmusza się do różnych rodzajów aktywności, bo chcą schudnąć czy poprawić wyniki badań lekarskich. Tymczasem sport nie zawsze jest zdrowy i nie każda dyscyplina wskazana jest dla osób z określonymi problemami zdrowotnymi.

4: 2. Gadżety do biegania podnoszące motywacje
Bieganie to jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń aerobowych. Dzięki niemu wzmocnimy układ krwionośny, odpornościowy, zredukujemy tkankę tłuszczową, a przy okazji odstresujemy się i dotlenimy organizm.

5: Długopisy i kaligrafia
Kiedy kupujemy długopis rzadko zastanawiamy się nad tym, jaki możemy zrobić pożytek ze znajomości kaligrafii. Wprawdzie dzisiaj wszystko można napisać za pomocą komputera i wydrukować lub przesłać tekst mailem, lecz przecież nie zawsze jest to możliwe, aby mieć dostęp do komputera.

6: Gimnastyka za pomocą rowerów rehabilitacyjnych
Gimnastyka lecznicza polega na zastosowaniu ćwiczeń gimnastycznych w celach leczniczych i zapobiegawczych. Stanowi ona aktywne leczenie czynnościowe. Niezmiernie ważne jest umiejętne stosowanie na przemian ćwiczeń i wypoczynku.

7: Rehabilitacja osób dotkniętych paraliżem
Osoby dotknięte porażeniem ruchowym są poddawane leczeniu, a potem rehabilitacji. Porażenie, czy inaczej bezwład jednej kończyny - dolnej (nogi) lub górnej (ręki) nazywamy inaczej monoplegią. Powoduje ono zupełną bezczynność mięśni, czyli paraliż.

8: Mechanika w działaniu rowerów
Rowery stanowią nieocenioną pomoc w procesie rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Dzięki tym właśnie rowerom osoby dotknięte inwalidztwem ruchowym mogą powrócić do zdrowia i cieszyć się poprawą ich sprawności ruchowej.

9: Naprawa wędek - czy się opłaca
Kiedy zbliża się sezon letni, wtedy ludzie zaczynają nieraz wykonywać czynności, które są niemal niemożliwe do wykonania w zimie. Do takich zajęć należy wędkarstwo. Są osoby, które uwielbiają jeździć na ryby, zawsze jadą z nadzieją, że coś z łowią.

10: Profesjonalna odzież do biegania - czy warto?
Uprawianie sportu jest dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia równie ważne, co zdrowe odżywianie się i zapewnianie sobie odpowiednio dużej dawki wypoczynku.


Strona 1 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.