Blog rowerowy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 476 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 434 | Data: 15.04.14 | 0 komentarzyGdy za oknem pogoda robi się coraz ładniejsza, radosne krzyki dzieci i temperatura przypomina o zbliżającym się lecie, czas wyjąć z komórki, piwnicy, garażu, balkonu (niepotrzebne skreślić), rower.


W większych miastach nie trzeba nawet tego ruchu robić, rowery są ogólnie dostępne, do wypożyczenia, za niewielką stawkę.

Jakie są powody jazdy na rowerze? Jedni cenią sobie aktywność, drudzy pragną zrzucić kilka kilogramów do lata, jeszcze inni pragną się odstresować po męczącym dniu i trapiących problemach.

W niemal każdym regionie znajduje się wiele ścieżek rowerowych, atrakcyjnych miejsc, gdzie można odpocząć i nabrać sił na kolejne działania ( blog rowerowy to dobre miejsce żeby takie trasy znaleźć). Warto do takich miejsc wybrać się z przyjacielem, znajomymi. W ten sposób wycieczka stanie się świetnym pomysłem na spędzenie razem czasu, na efektywny odpoczynek na łonie natury. Połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Wiele osób odkrywa magię jazdy na rowerze dopiero po jakimś czasie. Będąc w wieku dziecięcym, młodzieńczym najchętniej byśmy z tego roweru nie schodzili. Dopiero później, w dobie pracy, nowych obowiązków, pojawia się myśl, żeby ten rower odłożyć na bok. Króluje samochód, autobus, ewentualnie piesze wycieczki. Jazda na rowerze wydaje się wyjątkowo męcząca, czasochłonna. Czasem dla wielu monotonna.

W jaki więc sposób możemy przekonać najbliższych do jazdy na rowerze?
I korzyściach dotyczących jazdy na rowerze możemy przeczytać bardzo dużo. Pomijając tak oczywiste zalety, jak dotlenienie i aktywność, znajdujemy jeszcze kilka, o których warto pamiętać.
Przede wszystkim poprawa kondycji, pracy serca, wyrobienie mięsni nóg, pośladków a nawet mięsni brzucha! Dodatkowymi atutami jest gimnastyka dla kręgosłupa czy przeciwdziałanie zakrzepom w łydkach.
Korzyści płynących z jazdy na rowerze jest bardzo wiele. Nie można przy tym zapominać o możliwości spalenia nawet 600 kalorii w ciągu godziny jazdy! Wszystko zależy od tempa, trasy, naszej wagi i ogólnej kondycji. Tak więc jazda na rowerze może stanowić rewelacyjne rozwiązanie dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy.

Oczywiście dla niewprawnego rowerzysty, długotrwała jazda może wiązać się z kontuzjami. Do najpopularniejszych należą ból kolan, ból goleni, drętwienie i ból stopy, czy zapalenie ścięgna Achillesa.
Kontuzje nie są przesądzone, wszystko zależy od tego, w jaki sposób będzie wyglądała rozgrzewka, na jaki wysiłek narazimy swój organizm. Najważniejsze, to chcieć, czuć zaangażowanie w tym, co się robi. Tylko wtedy można czerpać radość i satysfakcję z kolejnych odcinków pokonywanych na rowerze.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.