Kilka przydatnych drobiazgów do nocnego biegania

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jacekjot

Czytano: 457 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 324 | Data: 14.01.15 | 0 komentarzyBieganie stało się w Polsce ostatnimi czasy niezwykle modne i popularne. Jogging daje sporo frajdy i satysfakcji, dotlenia organizm i daje spory zastrzyk dopaminy, adrenaliny i serotoniny, dzięki którym człowiek „czuje że żyje”. Szczególnie popularne z różnych względów jest nocne bieganie.


Wieczorami parki wyludniają się, choć nie do końca. Czasem można spotkać tajemnicze postaci truchtające w otoczeniu drzew. To nocni biegacze, którzy z różnych względów wybrali ten właśnie moment na przebieżkę pod osłoną nocy. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są napięte terminarze. Wiele osób z nas zwyczajnie nie ma czasu na bieganie w innych porach, jak wieczór. Z drugiej strony nocne bieganie ma w sobie to coś. Puste ulice, cisza, spokój, światła latarń – to wszystko nadaje magicznej atmosferze biegowi. Nocny trening bywa niezwykle inspirujący. Niektórzy nie wyobrażają sobie innych okoliczności. 

Wyruszając jednak na nocny jogging, warto mieć zestaw najpotrzebniejszych akcesoriów, które zapewnią nam i komfort i niezbędne bezpieczeństwo.

Po pierwsze bezpieczeństwo. Podczas wieczornego biegu często przekraczamy ulice, na których aż roi się od samochodów. Pamiętajmy o tym, by być dla kierowców widoczni. Odblaski to konieczne minimum, kosztują niewiele, a mogą uratować życie. Jeśli zaś dużo biegamy po skąpo oświetlonych alejach, warto mieć przy sobie latarkę czołową. Czołówka nie musi posiadać ultrajasnego snopa światła generowanego przez diody Cree, które nie dość, że są prądożerne, to jeszcze wymagają mocnego zasilania, a to niestety waży. Kolejna sprawa - ciemne parki nie zawsze są bezpieczne. Choć Polska to relatywnie bezpieczny kraj, warto być przygotowanym na wszystko. Poręczny pojemnik z gazem pieprzowym powinien dać poczucie bezpieczeństwa.

 Jeśli sprawę bezpieczeństwa mamy opracowaną, zajmijmy się akcesoriami stricte treningowymi. Świetnym urządzeniem do treningu jest smartfon, niestety nie jest on zbyt poręcznym urządzeniem i ciężko nam na niego zerkać w trakcie treningu. Dlatego warto zaopatrzyć się w smartwatcha, który zapewni dostęp do najbardziej potrzebnych w trakcie treningu informacji. Do tego wraz ze słuchawkami bezprzewodowymi może stanowić świetny zestaw treningowy.

 

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.