Nauka samoobrony

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: snuplik

Czytano: 619 razy | Kategoria: Sztuki walki | Ilość słów: 544 | Data: 29.03.12 | 0 komentarzyWiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na czynne uprawianie sportu. Nie jest tajemnicą, że aktywność fizyczna przynosi rezultaty w postaci lepszego samopoczucia, zwiększonej sprawności ruchowej, kondycji, wytrzymałości.


Istnieją sporty, które mają nas rozluźnić, takie jak niektóre gry zespołowe, aerobik z elementami tańca, pływanie. Ich zaletą jest to, iż częściowo poprzez zabawę, w gronie znajomych, poniekąd bawimy się a jednocześnie sprawiamy, że nasze ciało staje się piękniejsze, elastyczne i sprawne. Plusem sportów takich jak siatkówka, piłka nożna czy koszykówka jest to, że rywalizacja przynosi dla nas jednocześnie mobilizację do starań o doskonalenie swoich umiejętności. Z drugiej strony osoby, które mają problem z wybraniem się samotnie do siłowni czy do klubu fitness, mogą w przypadku sportów zespołowych zachęcić koleżanki i kolegów, męża, żonę do wspólnego wyjścia i spędzenia ze sobą czasu poprzez aktywność sportową.

Niektóre z Pań widzą w uprawianiu sportu swoją szansę na lepszy wygląd, poprawienie sylwetki, zmniejszenie wagi ciała, sprężystości oraz zwiększenie wytrzymałości organizmu. Korzystając z wielu możliwości, jakie oferuje współczesny rynek zajęć sportowych, można obecnie wybierać do woli, która aktywność ruchowa najlepiej wpływa na nasze ciało i umysł. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z kuponów jakie ma do zaoferowania jeden z portali prezentujących zakupy grupowe, z pewnością się nie zawiedziemy. Dodatkowymi zachętami, żeby wziąć udział w takiej okazji są wysoka jakość usług w stosunku do obniżonej ceny, duży asortyment propozycji oraz pewność, że zajęcia będą się odbywały w naszymi mieście. Trudno się przekonać do takiej internetowej okazji? Wielu z nas ciągle jest przekonanych, że internet nie może być wiarygodnym źródłem a zakupy w nim dokonywane należy traktować z dystansem i podejrzliwością.

2634834964_e4c34d3dfa_m.jpg

Sporo z nas myśląc o aktywności fizycznej ma na myśli sporty walki. Jest to trend, który rozkwita zwłaszcza, że żyjemy w czasach, w których łatwo stać się ofiarą napaści, a samoobrona to podstawa do upatrywania jakichkolwiek szans w starciu z napastnikiem. Wiele kobiet było pokrzywdzonych do tej pory w starciach ze złodziejami czy innymi agresorami i wychodziły z obrażeniami lub bez dobytku. Kursy walki wręcz dla kobiet na groupon pozwolą paniom na naukę chwytów, które działają skutecznie na napastnika, odstraszają go. Zdaniem trenerów samoobrony należy tylko bardzo chcieć oraz wykazać się refleksem i odwagą a atakujący straci swoją wolę wyrządzenia krzywdy i zajmie się poszukiwaniem drogi ucieczki. Po takim kursie spora liczba kobiet stwierdza, że dotychczas była zbyt przestraszona w sytuacji, kiedy dochodziło do użycia siły przeciwko nim. Panikowały, bały się, chciały oddać wszystko, aby napastnik nie używał przemocy. Trening pokazuje jednak, iż można inaczej. Można stać się waleczną, silną i odważną w walce co zwykle naprawdę zaskakuje atakującego na tyle skutecznie, że napad się nie udaje.

Zatem pewne jest, iż chcąc skorzystać z zajęć sportowych warto zastanowić się czy nie potrzebujemy takich porad specjalisty w dziedzinie samoobrony. Łączenie aktywności ruchowej podczas treningów z nauką, która może nas kiedyś uratować z opresji jest z gruntu rzeczy bardzo racjonalne.
Podpis

snuplik

www.snuper.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.