Czy wiesz jaką linę wybrać do wyciągarki?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: maks

Czytano: 712 razy | Kategoria: Technologie | Ilość słów: 451 | Data: 14.08.13 | 0 komentarzyBranża przemysłowa serwuje ogromny dobór wyciągarek różnorodnego typu. Kto zdecyduje się na ten wydatek, w zamian dostaje sprzęt, które podczas jazdy w terenie nie raz dowiedzie własnej efektywności oraz niezawodności. Lecz prócz wyciągarki nadzwyczaj znacząca jest lina.


thumb_1_7.jpgPomijając technologiczne aspekty związane z wykorzystanymi w wytwórczości materiałami, które mają bezpośredni wpływ na jakość określonej liny, coraz częściej moglibyśmy zauważyć, iż moda syntetyków rośnie. Dlaczego tak się odbywa Syntetyczna lina do wyciągarki jest przede wszystkim bardziej komfortowa a ponadto bardziej przyjazna w obsłudze pod każdymi względami. Każdy rajdowiec polubi jej olbrzymie plusy, jakież możemy wymieniać w nieskończoność – jest miękka oraz przyjemna w dotyku, nie kaleczy rąk, lekka, nie plącze się, nie zakleszcza, nie jest tłusta od oleju użytego do pielęgnacji, nie skręca się, swobodniej się ją rozkręca oraz zawija, za to siła zrywająca jest o wiele wyższa niżeli w przypadku liny stalowej.

Na nieszczęście trzeba pamiętać, iż każdy produkt ma swe wady, tak samo jest w wypadku liny syntetycznej. W porównywaniu z liną stalową jest ona w mniejszej skali odporna na przetarcia jak i przecięcia, co sprawia skrócenie jej żywotności w czasie intensywnego wykorzystywania. Należy na nią dużo bardziej uważać oraz ustrzec się sytuacji, w których zbyt często ociera się o drzewa albo ostre przedmioty. Poprawnie jest wymienić rolki w wyciągarce na ślizg, wtenczas unikniemy klinowania się liny w rogach. Następną wadą jest mniejsza odporność na dużą temperaturę. Duża część dostępnych na rynku wyciągarek ma hamulec, który jest umieszczony w bębnie. Zatem jest w stanie on nagrzać bęben do takowej temperatury, przy której lina będzie się topić. Minusem może stać się także wyższa cena zakupu liny aniżeli jej stalowego odpowiednika.

Jak zatem prezentuje się kupno liny stalowej? Wyciągarka wraz z taką liną posiada dużo wyższą wagę aniżeli z liną syntetyczną. Zabiera więcej przestrzenności na kołowrocie. Istnieje spore niebezpieczeństwo spiętrzenia się liny w jednym miejscu, a tym samym uszkodzenia poprzeczki w wyciągarce. Lecz nie należy zapomnieć o pozytywnych aspektach stalowej liny do wyciągarki. Prócz jej mniejszej ceny, jest ona o wiele bardziej odporna na uszkodzenia i przetarcia, posiada dłuższą trwałość a także nie mamy nijakich problemów z użyciem zblocza.

Wyciągarki bez względu na to czy z liną stalową czy syntetyczną, znajdują skorzystanie w podobnych zakładach produkcyjnych oraz warsztatach. Dzięki temu urządzeniu można podnosić bardzo duże ciężary, zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej. Praca ręczna jest zredukowana do minimum, co dopomaga ludziom w osiągnięciu lepszych owoców w pracy.
Podpis

maks


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.