Jeden z cudów techniki – drukarki laserowe

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 902 razy | Kategoria: Technologie | Ilość słów: 409 | Data: 05.09.13 | 0 komentarzyIgłówki, atramentówki czy… drukarki laserowe? To pytanie możemy sobie zadawać zastanawiając się nad wyborem sprzętu drukującego. Spośród tego niezwykle zacnego grona na szczególne wyróżnienie zasługą dziś te ostatnie, głównie ze względu na to, że są jednym z najnowszych cudów technologicznych.


Jak to działa?

Jak nie trudno się domyślić, bowiem wskazuje nam to sama nazwa, drukarki laserowe są urządzeniami, w których najważniejszych elementem jest laser. To właśnie dzięki niemu możliwy jest cały proces drukowania. Na papierze umieszczane są cząstki tonera, czyli barwnego proszku, dzięki któremu pojawiają się litery i inne znaki. Kluczowym elementem w całym procesie jest wałek, który jest naświetlany światłem lasera. Bardzo istotne w całym procesie jest przeniesienie tonera z wałka za pomocą dotyku oraz błyskawiczne zlepienie się go i wprasowanie.

Jakie są ich zalety?

Wydruk z drukarek laserowych charakteryzuje się bardzo wysoką jakością. Warto również zaznaczyć taki druk nie rozpływa się pod wpływem wody, co może mieć ogromne znaczenie w przypadku niezwykle istotnych dokumentów. Proces drukowania za pomocą drukarek laserowych nie wymaga użycia wielu hałaśliwych urządzeń, dzięki czemu wielu użytkowników docenia je za wyjątkowo cichą pracę.

Jedną z najważniejszych zalet tych urządzeń jest ich błyskawiczne działanie. Drukarki laserowe z łatwością wykonają każde zadanie, ekspresowo drukując mniej lub bardziej zaawansowane projekty. Przy ich użyciu karta za kartką będzie wyskakiwała w szybkim tempie, dzięki czemu nie będziemy mieli ochoty zasnąć nawet w trakcie drukowania niezwykle rozbudowanej pracy magisterskiej, co może się wydarzyć przy użyciu innych znanych nam urządzeń drukujących.

Drukarki laserowe są także urządzeniami bardzo funkcjonalnymi. Druk w naprawdę wysokiej jakości możemy osiągnąć drukujące nie tylko na zwykłym papierze, ale także na specjalnej folii czy nalepkach.

 

A jakie wady?

Jak wiadomo, nie ma na świecie urządzeń, które byłyby w pełni perfekcyjne, górowały nad innymi na każdym polu i były niezawodne w każdej sytuacji. Podobnie jest i w tym przypadku. I tak na przykład warto wspomnieć o tym, że drukarki laserowe średnio radzą sobie z drukowaniem zdjęć.

Do największych wad drukarek laserowych zalicza się jednak ich cenę, dość wysoką cenę, na którą bez wątpienia nie może sobie pozwolić wielu potencjalnych użytkowników. Mówiąc o tym, co jest niekorzystne w tych urządzeniach, warto w tym miejscy zaznaczyć fakt, iż tak wysoka cena wynika przede wszystkim z dużej gamy walorów tego sprzętu.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.