Kupno telewizora - co wziąć pod uwagę?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Marcin71

Czytano: 538 razy | Kategoria: Technologie | Ilość słów: 378 | Data: 26.08.13 | 1 komentarzyZakup telewizora to dość poważna decyzja – sprzęt tego rodzaju kupuje się zazwyczaj raz na kilka lat, stąd przed zakupem trzeba zrobić gruntowny research, by nie zainwestować w produkt, który z różnych względów nie będzie spełniał naszych wymagań.


Oto kilka podstawowych kwestii, które koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę chcąc dokonać udanego zakupu.

W opinii wielu konsumentów, najważniejszą kwestią jest przekątna ekranu. Cóż, z tak postawioną tezą trudno się kłócić, bowiem nie od dziś wiadomo, że rozmiar ma znaczenie, a w tym przypadku znaczenie szczególne. W wielu miejscach spotkać się można z radą, że ostatecznie powinniśmy się zdecydować na model większy, niż zakładaliśmy. Jeśli zatem rozglądaliśmy się za telewizorami o przekątnej ekranu np. 37 cali, to zadowoleni będziemy z zakupu telewizora o wielkości 40 cali. Niestety, ludzkie oko przyzwyczaja się do otoczenia niezwykle szybko, stąd po dwóch miesiącach może się okazać, że telewizor jest dla nas zdecydowanie zbyt mały. Ponad to korzystanie z dodatkowych funkcji telewizora jest zdecydowanie wygodniejsze na dużym ekranie.

Warto też wziąć pod uwagę zakup modelu, który aktualnie nie jest już nowością. Branża elektroniki użytkowej pędzi przed siebie na złamanie karku, stąd rozwiązania technologiczne, które jeszcze rok temu uznawane były za hit, dzisiaj na nikim nie robią wrażenia. Sprawia to, że starsze modele tanieją – wciąż jednak pozostając sprzętem bardzo dobrym jakościowo. Warto zatem zastanowić się, czy aby naszych wymagań nie spełnia również ubiegłoroczny model, a zaoszczędzimy nieco gotówki.

Ważnym elementem jest także wyposażenie telewizora, tak od strony sprzętowej, jak i oprogramowania. Biorąc pod uwagę tę pierwszą kwestie, musimy się upewnić, że telewizor posiada tuner zdolny odbierać sygnał cyfrowej telewizji naziemnej. W związku z faktem, że sygnał analogowy został już wyłączony, jest to jedyny sposób, by odbierać sygnał telewizyjny, za który płacimy abonament. Tuner DVB-T z MPEG-4 to zatem podstawa. Furorę robi również smart TV, czyli wszystkie dodatkowe funkcje zawarte w oprogramowaniu, czyniące z telewizora sprzęt zdecydowanie bardziej uniwersalny, niż w przypadku standardowych odbiorników telewizyjnych. Przede wszystkim różnego rodzaju aplikacje bardzo ułatwiają komunikację ze znajomymi oraz niezwykle ułatwiają korzystanie z telewizora. Do tego potrzebne jest jednak połączenie z Internetem.

Szukaj większej ilosci informacji niezbędnych przy kupnie telewizora? Zajrzyj tutaj: http://www.ekspert-tv.pl/
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.