Monitorowanie pojazdów firmy transportowej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 679 razy | Kategoria: Nawigacja | Ilość słów: 298 | Data: 04.09.13 | 0 komentarzyProwadząc firmę transportową bardzo ważny jest każdy kilometr jaki jest pokonywany przez samochody firmy. To właśnie pokonywane kilometry wpływają w dużej mierze na to jakie są koszty działalności takiej firmy.


Dlatego też osoba, która decyduje się na jej otwarcie powinna przede wszystkim zdecydować się na to, by kontrolować posiadane przez firmę samochody. Bardzo ważny jest monitoring floty samochodowej firmy, gdyż w ten sposób można rzeczywiście zmniejszyć koszty prowadzenia takiej firmy. Nieustanna lokalizacja pojazdu może być wykonywana za pomocą nowoczesnych sprzętów opierających się na gps.

Jest to forma bardzo popularna, która nie wymaga wielkiej kontroli. Prowadzący firmę może umieścić w samochodzie nadajnik gps, który kontroluje przebieg trasy samochodu i ją zapisuje. Dzięki temu osoba prowadząca firmę stale otrzymuje raporty z tego jak przebiegały trasy poszczególnych samochodów. W ten sposób będzie można skontrolować wszystkich pracowników, czy samochodami firmowymi poruszali się jedynie na zleconych trasach czy też wykorzystywali je w innym celny. Taki monitoring floty znacząco obniża koszty prowadzenia firmy. Jest to udokumentowane eksperymentami. Trasy poza zleceniami zmniejszają się bowiem nawet o 90%. Dzięki temu koszty utrzymania firmy znacząco spadają. Lokalizacja pojazdu jest również rozwiązaniem, które znacząco zwiększa możliwości zabezpieczenia pojazdu. Umieszczenie w nim nadajnika gps w miejscu niewidocznym sprawia, że zawsze możemy zlokalizować samochód.

To zaś jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku kradzieży samochodu. W takiej sytuacji poprzez nadajnik gps można zawsze kontrolować, gdzie dany samochód się znajduje i tym samym jego odzyskanie nie jest żadnym problemem. W tej chwili oferowane nadajniki gps są doskonale dopracowane i gwarantują, że sygnał jest bardzo dobry a tym samym znalezienie samochodu jest łatwiejsze. Wykorzystując więc monitoring floty osoba prowadzące firmę może znacząco ułatwić sobie jej funkcjonowanie jednocześnie obniżając koszty jej działania na co dzień.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.