Wakacyjne podróżowanie z nawigacją

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Sebastian Rok

Czytano: 882 razy | Kategoria: Nawigacja | Ilość słów: 315 | Data: 18.06.13 | 13 komentarzyWynająłeś domek na Mazurach, malowniczo usytuowany na skraju lasu i jednocześnie przy brzegu jeziora, ale błądzisz już ponad godzinę, by w ogóle go znaleźć? Następnym razem zabierz ze sobą nawigację samochodową – oszczędzisz sobie i bliskim sporo czasu i nerwów.


Wybierz odpowiedni dla siebie model

1035921_gps_driving_2.jpgPodstawowym kryterium wyboru konkretnej nawigacji jest jej funkcjonalność. Jeśli podróżujesz kilka razy do roku, a wyjazd ma z reguły jeden punkt docelowy, zdecyduj się na nawigację, która posiada standardowe funkcje. Kieruj się raczej prostotą obsługi, niż ilością nowinek technicznych, których i tak byś w pełni nie wykorzystał. Jeśli jednak dużo podróżujesz, lubisz spontaniczne wypady w nieznane, a im bardziej „dziki” i nieodkryty teren, tym chętniej zabierzesz się za jego eksplorowanie, wybierz nawigacje specjalistyczną, która w pełni pozwoli cieszyć się podróżą. Pamiętaj, że najlepsze nawigacje samochodowe to te, które odpowiadają naszym konkretnym potrzebom.

Funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Jeśli chodzi o funkcje podstawowe, zadbaj o to, by wybrany model miał przynajmniej 5-calową przekątną ekranu, wysoką rozdzielczość wyświetlacza, minimum 2 GB pamięci wewnętrznej i już zainstalowane mapy. Koniecznie sprawdź przed zakupem, czy instrukcje głosowe wydawane są w sposób głośny i wyraźny. Z dodatkowych gadżetów, typowych dla modeli bardziej specjalistycznych, można wymienić: informowanie o utrudnieniach na trasie, kierowanie na odpowiedni pas ruchu, pomoc w znajdywaniu parkingów czy widoczność punktów orientacyjnych w 3D. Jeśli nawigacja ma nam być przydatna w terenie, zwróć uwagę czy jest wodoodporna, wstrząsoodporna czy nawet pyłoodporna. Pożądanymi gadżetami w lepszych modelach nawigacji będzie również możliwość oglądania zdjęć i filmów, słuchania muzyki, dostęp do internetu czy wideonawigacja.

Oczywiście należy pamiętać, że wymienione funkcje będą Ci służyć nie tylko podczas dalekich podróży, ale sprawdzą się również na co dzień. Nawigacja, która pozwoli ominąć korki czy podpowie, gdzie znaleźć miejsce parkingowe to niemal prawdziwy skarb, który będzie pomocny każdemu kierowcy w trakcie jazdy po mieście. 
Podpis

Sebastian Rok


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.