O dyktafonach słów kilka

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: dirtu

Czytano: 757 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 367 | Data: 23.07.13 | 0 komentarzyDyktafon - urządzenie, które jeszcze kilkanaście lat temu było niepotrzebne, dziś jest obowiązkowym narzędziem pracy studenta czy dziennikarzy. Poszerz swoją wiedzę odnośnie tego urządzenia i przeczytaj więcej.


Na pewno nie jeden z was marzył o zawodzie detektywa. Jego sprzęty, takie jak kamery, podsłuchy, mikrofony czy różnego rodzaju wykrywacze, zaciekawiały nie tylko dzieci ale także i dorosłych. W dzisiejszych czasach takie sprzęty elektroniczne stały się ogólnodostępne. Nie trudno jest kupić mini kamery, mikrofony czy dyktafon. Ten ostatni jest najbardziej popularny i ma zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Może być wykorzystywany przez dziennikarzy do przeprowadzania wywiadów, przez studentów nagrywających teksty do przepisania czy też jako sposób zapisania naszych przemyśleń – przenośny pamiętnik.

Dyktafon jest to małe przenośne urządzenie cyfrowe z wbudowanym mikrofonem co umożliwia nagrywanie dźwięku. Nośnikiem dźwięku może być kaseta magnetofonowa, która ma różny czas nagrywania oraz wielkość. Taki sprzęt zazwyczaj wyposażony jest w systemy aktywujące nagrywanie w momencie pojawienia się jakiegokolwiek dźwięku. Współcześnie dyktafon wykorzystywany jest jako przenośny dysk lub odtwarzać mp3. Mimo tego, że na rynku nie ma zbyt wiele firm oferujących różne modele dyktafonów, to wybór ich  jest dość duży, tak jak rozpiętość cenowa. Warto więc rozejrzeć się i znaleźć sprzęt, który najbardziej będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Dyktafony możemy podzielić na analogowe i cyfrowe. Ten podstawowy podział opiera się głównie na technologii związanej z zapisem. Dyktafon analogowy to stary sposób zapisu dźwięku na taśmie magnetycznej. Niestety coraz rzadziej możesz spotkać dyktafon w takim standardzie. Jedynym i najważniejszym pozytywnym aspektem tego rodzaju dyktafonu jest naturalny i nieprzetworzony dźwięk. Choć ma to też swój minus - wszelkie zakłócenia i szumy są także zapisane. Dlatego też nowoczesne firmy wprowadziły nowy sposób zapisu jakim jest dyktafon cyfrowy. Ogromną zaletą jest to, że zapis cyfrowy można poddać obróbkom a montaż jest dziecinnie prosty. Poza tym łatwe staje się przechowywanie plików cyfrowych a czas zapisu nagrania znacznie się wydłuża. W zależności od naszych potrzeb możemy zaopatrzyć się w dyktafon cyfrowy stacjonarny lub przenośny czyli mobilny. 
Podpis

Jeśli chciałbyś zobaczyć jak działa taki dyktafon na żywo to zapraszamy do sklepu KGA w Warszawie - http://www.kga.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.