Zalety i wady ebooków

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: dirtu

Czytano: 798 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 371 | Data: 24.07.13 | 0 komentarzyKsiążki elektroniczne istnieją na rynku dopiero kilka lat. Niektórzy twierdzą, że są one potrzebne, inni że zastąpią one książki drukowane. Jak to jest naprawdę?


W dzisiejszych czasach rytm życia dyktuje nam pośpiech. Pęd za dobrobytem, luksusem i wygodą sprawia, że zapominamy o zdrowym rozsądku, wypoczynku czy hobby. Społeczeństwo nie ma czasu na zajęcia, które niegdyś były nieodłączną częścią życia naszych przodków. Niestety odbija się to nie tylko na życiu osobistym każdego z nas, ale także na kulturze i wiedzy całej grupy społecznej.

Bardzo ważnym aspektem była literatura. Mimo tego, że w bibliotekach nie było zbyt wiele książek, ludzie chłonęli ciekawe treści znanych pisarzy. Współcześnie jest dokładnie odwrotnie. Biblioteki pękają w szwach a ludzi wypożyczających książki jest coraz mniej. Dlatego też pomysłodawcy stworzyli e-booki. Inaczej mówiąc, jest to elektroniczna książka, której treść można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanemu w urządzeniu komputerowym. Postać książki w formie e-booka jest doskonałą i nowoczesną technologią mającą dużo zalet. Przede wszystkim posiada on wygodny system wyszukiwawczy i nawigacyjny. Oznacza to, że użytkownik bez problemu może przewijać tekst, tworzyć zakładki, powiększać tekst na ekranie oraz wyszukiwać potrzebne fragmenty według słów kluczowych. Kolejnym pozytywnym aspektem jest bardzo dobra czytelność. E-booki charakteryzują się zaawansowaną technologią generowania czcionek oraz odpowiednią rozdzielczością ekranu czytnika. Co więcej, ta forma książki jest idealna dla ludzi o rozmaitych dysfunkcjach. Dźwiękowe odtwarzanie treści jest szczególnie istotne dla osób niewidomych. E-book staje się coraz bardziej popularny ze względu na ilość jego zalet. Pierwszą z nich jest dostępność. Dzięki temu, że czytnik książki elektronicznej podłączony jest do Internetu, możemy wyszukać książki i publikacje ze źródeł różnych bibliotek na cały świecie. Poza tym cena. Użytkownik ponosi niższy koszt pozyskiwania informacji niż kupując książki, gazety czy podręczniki szkolne.

W Polsce niestety forma książki elektronicznej rozwija się dość wolno. Istniejące drobne wady a także brak zainteresowania ze strony ludzi, którzy nadal preferują książki w formie papierowej sprawia, że  e–booki nie są, być może jeszcze, na szczycie swojej popularności. 
Podpis

Więcej informacji dotyczących ebooków znajdziesz TUTAJ


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.