Jak wybrać smartphone?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: kame

Czytano: 425 razy | Kategoria: Telefonia | Ilość słów: 552 | Data: 16.01.14 | 0 komentarzyW momencie decyzji co do nowego sprzętu wielu z nas zastanawia się jak wybrać odpowiedni dla siebie model. Jakie krytreria brać pod uwagę aby dokonany wybór okazał się słuszny?


Koszt smartphone

Jeśli do tej pory miałeś problemy z obsługą komórek o bardziej zaawansowaych możliwościach niż tylko dzwonienie i smsowanie, to być może nie potrzebujesz od razu inwestować zbyt dużo w bardzo drogi sprzęt, który posiada mnóstwo różnych udogodnień.

Na początek najlepiej kup smartphone w granicach 500-800 złotych, który zdecydowanie zaspokoi Twoje podstawowe potrzeby związane z odkrywaniem możliwości najnowszych mediów. Nie polecam jednak kupowania smartphonów w abonamencie, gdyż sieci komórkowe oferują naprawdę niewiele tańsze urządzenia, a jesteś związany umową z daną siecią na dwa lata (wprawdzie możesz także zawrzeć umowę na rok, ale wówczas koszt zakupu smartphona będzie niemalże identyczny jak w sklepie). Idealnym momentem jest poczekanie na promocje w supermarketach, gdy dobry sprzęt kupisz już za około 750 złotych.

Warto zdecydować się na zakup szybko, gdyż naprawdę dobre telefony sprzedają się szalenie szybko, zatem jeśli warunki promocjo są naprawdę dobre,  a w tej właśnie chwili brakuje nam gotówki na koncie, warto złapać byka za rogi i rozważyć skorzystanie z błyskawicznej pożyczki (np. na www.wonga.pl).

Wybieramy smartphone

Zanim kupisz smartphone, przemyśl dokładnie, w jakich celach będziesz z niego korzystał, co pomoże Ci zredukować ilość niepotrzebnych „bajerków” w urządzeniu - przecież za każdy z nich trzeba słono zapłacić.

Jedną z kluczowych kwestii którą warto brać pod uwagę jest żywotność baterii, która może dziś wystarczyć spokojnie nawet na kilka dni, jeśli w miarę oszczędzasz baterię. Ponadto, istotna jest wielkość ekranu i rozmiar urządzenia – zwłaszcza, jeśli chcesz oglądać filmy i czytać artykuły w tym przenośnym urządzeniu to warto zainwestować w sprzęt o większym ekranie, aby nie męczyć wzroku. Pamiętaj także o dostępności do kluczowych aplikacji, która jest całkowicie inna w zależności od wybranego systemu operacyjnego, wśród których najpopularniejszy jest nadal Google Android, BlackBerry OS, Apple iPhone OS czy też Windows Mobile Pro. Kolejną istotną kwestią jest rodzaj ekranu dotykowego, który może szybciej lub też znacznie wolniej reagować na Twój dotyk, stąd podział na ekrany pojemnościowe i opornościowe. Zwróć także uwagę na to czy smartphone posiada Wi-Fi, gdyż dzięki niemu będziesz mógł w pełni cieszyć się możliwościami oferowanymi przez najnowsze technologie. Przydatną funkcją jest także wbudowany GPS – zwłaszcza, jeśli dużo podróżujesz lub masz wyjątkowo słabą orientację w terenie.

Ranking smartphonów

Jeszcze kilka lat temu liderem wśród telefonów komórkowych była „Nokia”. Sytuacja jednak diametralnie zmieniła się wraz z pojawieniem się smartphonów na rynku i od tej pory prym w Polsce wiedzie „Sony” oraz „Samsung”. W Stanach Zjednoczonych nadal największą popularnością cieszą się „iPhony” i „Blueberry” – jednakże u nas nie są one tak często wybierane ze względu na zbyt wysoką cenę. Warto jednak zwrócić uwagę, że coraz mniej osób decyduje się na smartphony firmy „Nokia”, a jest to spowodowane chociażby wyjątkową niską żywotnością baterii.Podpis

Aleksandra Święcicka


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.