Jak wybrać urządzenie mobilne skrojone na naszą miarę?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 440 razy | Kategoria: Telefonia | Ilość słów: 395 | Data: 17.07.13 | 0 komentarzyNatknąłem się ostatnio na żart trafnie podsumowujący wachlarz zastosowań smartfonów. Brzmiał on: co najbardziej zdziwiłoby człowieka, który zostałby przeniesiony w czasy obecne wprost z XIX wieku?


Otóż fakt, że w kieszeni możemy nosić potężne urządzenie zdolne do pomieszczenia całej wiedzy, którą dysponowali ludzie mu współcześni a i tak wykorzystujemy je do grania w proste gry i robienia zdjęć kotom.

Dodajmy jeszcze do tego, że obecnie smartfony mają większą moc obliczeniową niż całe NASA w trakcie wysyłania pierwszego lotu załogowego na księżyc a będziemy mieli pełny obraz sytuacji. Puenta żartu jest oczywistą parabolą, niemniej czy faktycznie nie jest tak, że możliwości naszych telefonów nie wykorzystujemy nawet w połowie?

W pierwszym półroczu roku 2013 w Polsce zostało przeprowadzone badanie dotyczące sytuacji, w których smartofon jest wykorzystywany. Abstrahując już od relatywnie niewielkiej ilości różnych wydarzeń, w których wspomagamy się urządzeniem mobilnym, większość Polaków nie zdawała sobie nawet sprawy, że posiada taki sprzęt! W dalszym ciągu był on wykorzystywany jedynie to wykonywania połączeń i – ewentualnie – pisania sms-ów. Znakomita większość telefonów nie została nigdy podłączona do sieci.

Być może zatem nie dorośliśmy jeszcze do faktu, że w kieszeni możemy pomieścić wszystko i jeszcze więcej wszystkiego? Oczywiście nie tylko my jesteśmy winni całej sytuacji – tutaj sporo zarzucić można koncernom, których nie interesuje faktyczna potrzeba konsumenta, ale jej kreowanie. Jeśli konsultant w punkcie sprzedaży przekonuje nas, że jeden model jest lepszy od drugiego większość mniej świadomych konsumentów mu uwierzy – nikt przecież nie ma obowiązku być ekspertem od wszystkiego.

Z drugiej jednak strony zatrzęsienie urządzeń o naprawdę różnych profilach jest zjawiskiem zdecydowanie pozytywnym. Specjalizuje się w tym jeden z koreańskich producentów, który w ofercie ma tak szeroką gamę urządzeń, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kluczową kwestią jest bowiem ustalenie priorytetów i ocenienie, do czego wykorzystywać będziemy smartfon w pierwszym rzędzie. Dopiero później możemy spróbować dopasować urządzenie do swoich wymagań – zawsze jednak mamy gwarancję, że takowe znajdziemy.

Jak nie zwariować w natłoku informacji i kolejnych premier, które – wydaje się – są niemal codziennie? Najlepiej wyselekcjonować sobie kilka serwisów bądź blogów technologicznych specjalizujących się w urządzeniach mobilnych i nowych technologiach. Wtedy będziemy na bieżąco.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.