System operacyjny w smartfonie - jaki wybrać?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 441 razy | Kategoria: Telefonia | Ilość słów: 361 | Data: 29.07.13 | 0 komentarzyDecydując się na nowy smartfon zwyczajowo kluczową kwestię odgrywa nazwa producenta danego urządzenia. Najpopularniejsi z nich – Apple, Samsung czy Sony – bronią się jakością wykonania. Niemniej równie istotną kwestią, która decyduje między innymi o szeregu zastosowań danego telefonu jest jego system operacyjny.


Najpopularniejszymi systemami na rynku są Android oraz iOS – według różnych zestawień zajmują 90% rynku smartfonów. Okruchami z pańskiego stołu dzielą się producenci Windows Phone’a oraz systemu promowanego przez BlackBerry, czyli RIM. Oto, czym charakteryzują się najpopularniejsze systemy mobilne na świecie:

- Android. Jeden ze sztandarowych, poza wyszukiwarką, produkt amerykańskiego koncernu. Dzieli środowisko – jedni twierdzą, że jego otwartość to olbrzymia zaleta, inni że największe zło. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki tym cechom charakterystycznym ilość dostępnych aplikacji rozszerzających możliwości urządzenia wacha się obecnie w okolicach 700,000! I to tylko w dystrybucji oficjalnej, za pośrednictwem Google Play. Osoby, które znają się na technologiach oraz nie boją się ryzyka związanego z instalacją nieautoryzowanych programów możliwości wydają się być nieograniczone. Najwięcej na współpracy z Google zyskał Samsung – i odwrotnie, dzięki popularności produktów koreańskiej marki Android jest tak powszechny. Niemniej na rynku istnieje wielu różnych producentów, którzy korzystają z dobrodziejstw tego systemu.

- iOS. Wojna między zwolennikami zamkniętego systemu od Apple a fanami Androida to jak niekończąca się opowieść, a zwycięzcę wskazać nie sposób, i my również się tego nie podejmiemy. Niemniej jednak pokutuje opinia, że iOS jest systemem niezwykle przyjaznym i przede wszystkim szybszym od androidowej konkurencji. Jest też bezpieczniejszy – w związku z faktem, że jest to system zamknięty złamać jego zabezpieczenia jest niezwykle ciężko. AppStore, czyli odpowiednik androidowego Google Play to miejsce, z którego tak czy inaczej można tysiące aplikacji spełniających bardzo rygorystyczne wymagania. Wszystko ma jednak swoją cenę – w Polsce ceny produktów Apple są raczej nieprzystosowane do rzeczywistości.

Pozostaje nam Windows Phone oraz RIM. Ten pierwszy system zyskał popularność dzięki współpracy z Nokią, niemniej coraz więcej mówi się o tym, że fiński koncern zrezygnuje ze współpracy ze względu na opieszałość Amerykanów w rozwoju swego dziecka. RIM wciąż natomiast pozostaje doskonałym wyborem dla biznesmenów. 

Chcesz wiedzieć więcej, być na bieżąco? Zapraszamy na blog IT!
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.