Czy gadżety mogą polepszyć nasze życie?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: instalgren1

Czytano: 748 razy | Kategoria: Wynalazki | Ilość słów: 591 | Data: 03.06.13 | 0 komentarzyObecnie gadżety otaczają nas praktycznie z każdej strony. Każdy z nas chce mieć bajerancki telefon, tablet, nowoczesny telewizor itp. Jednak takie gadżety to nie wszystko co możemy mieć. Praktycznie w każdej dziedzinie życia da się znaleźć podobne przykłady. Jednak czy jest to nam faktycznie potrzebne?


Największymi gadżeciarzami są chyba Amerykanie, a w europie Włosi. Mimo to praktycznie w każdym kraju Europy znajdziemy szerokie grono gadżeciarzy mimo tego, że czasami oni sami o tym nie wiedzą lub tak tego nie odbierają. Gadżeciarzem nie jest tylko ten kto ma najnowszy telefon, korzysta z najnowszego tabletu czy nosi najmodniejszy zegarek. Są to także ci, którzy mają potrzebę posiadania najnowszego samochodu, instalacji solarnej mimo tego, że nie jest nam do niczego potrzebna, czy ultrabooka bo jest modny ale wcale nam nie potrzebny. 

Powyższe przykłady to klasyczne gadżeciarstwo mimo to są i inne jego odmiany. Może to być potrzeba ułatwiania sobie życia poprzez montaż urządzeń usprawniających i automatyzujących pewne rzeczy i codzienne czynności. Może to być automatyczna spłuczka, elektronicznie sterowane rolety, drzwi garażowe czy brama. Mogą to być również mniej praktyczne rzeczy jak automatycznie uruchamiane spryskiwacze kiedy nasz trawnik ma raptem 10m2 czy mikser z trzydziestoma różnymi funkcjami, których nigdy nie użyjemy. Jest to coraz częstsze gdyż idąc do sklepu okazuje się, że cenowa róznica jest niewielka, a urządzenie które chcemy kupić posiada dużo więcej możliwości. Czasem faktycznie zrobimy z nich użytek ale w przeważającej większości używamy ich tak jak do tej pory, a funkcje dodatkowe nie są używane wcale lub sporadycznie. Mimo to decydujemy się na taki wariant i wracamy do domu ze świadomością, że kupiliśmy coś extra, coś czym można zaimponować znajomym, coś co z pewnością ułatwi nam życie.

Pomimo tego są też gadżety, które faktycznie mogą być przydatne i znacząco ułatwić i porawić nasze życie codzienne. Takich przykładów jest mnóstwo. Może to być sterownik pieca centralnego ogrzewania pozwalający nam ustawić żądaną temperaturę, może to być także sam piec co który dzięki elektronicznemu sterowaniu i nadmuchowi i np. podajnikowi zredukuje czas jaki trzeba będzie poświęcić na jego dozór i dokładanie do niego.Inny przykład to deszczownica zamiast klasycznego panelu prysznicowego. Wydaje się, że ilość wody jaka z niej się wylewa jest ogromna i na pewno większa niż przy zwykłym prysznicu, a tak na prawdę nie ma nic bardziej mylnego. Konstrukcja deszczownicy sprawia, że woda leci z niej w sposób zbliżony jak w przypadku opadó atmosferycznych natomiast jej ilość jest o wiele mniejza niż przy zwykłym prysznicu. Innym przykładem gadżetu  może być uniwersalny pilot. Niby nie jest niezbędny ale w praktyce jest bardzo przydatny bo po co mieć całą kolekcję rozmaitych pilotów skoro można wszystko obsługiwać jednym tym bardziej, że ich ceny wcale nie są powalające.

Podobne przykłady można mnożyć w nieskończoność. wnioski są jednak zawsze takie same. Gadżety mogą być bardzo przydatne i pomocne ale mogą być także całkiem zbędne. Każdy indywidualnie powinien odpowiedzieć sobie na pytanie czego potrzebuje, a czego nie i co faktycznie w jakiś sposób może ułatwić nam życie, a nie tylko być dodatkową funkcjonalnością, z której nie korzystamy. Gadżeciarzem być warto ale pod warunkiem, że wiemy czego chcemy i w jakim stopniu coś nam jest potrzebne. Jeżeli jesteśmy zainteresowani tylko tym żeby zaimponować znajomym to czysty szpan, a nie gadżeciarstwo gdyż ci robią z nich właściwy użytek. 
Podpis

Instal greń - instalacje grzewcze i sanitarne


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.