Sterylne i czyste narzędzia w salonach i szpitalach?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: maks

Czytano: 706 razy | Kategoria: Wynalazki | Ilość słów: 392 | Data: 11.04.14 | 0 komentarzyCzłowiek nieustannie się rozwija, zarówno umysłowo jak i kulturowo. Za czasów średniowiecza nie zwracaliśmy zbytniej uwagi na otaczające nas bakterie i brud. W konsekwencji człowiek chorował, nie zdając sobie często sprawy z powodów swojego stanu.


Dzisiaj czasy się zmieniły. Rozwinięta technologia wpłynęła także na poczucie bezpieczeństwa i schludność człowieka. Zaczęliśmy zwracać większą uwagę na mycie rąk i sterylizację narzędzi wykorzystywanych w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem. Już od dłuższego czasu funkcjonują normy higieny pracy określane jako BHP. Idąc do lekarza, dentysty, czy chociażby studia piercingu zwracamy szczególną uwagę, aby używane przez specjalistę narzędzia były dobrze wyczyszczone. Jednakże jeszcze niewielu ludzi zwraca uwagę, w jaki sposób są one myte. Urządzeniem, które w tym celu najczęściej jest wykorzystywane to myjka ultradźwiękowa. Przy jej pomocy możliwe staje się usunięcie brudów i bakterii z praktycznie każdej szczeliny i powierzchni. Ze względu na swoją budowę i wykorzystaną w nich technologie, nadają się do czyszczenia nawet bardzo delikatnych narzędzi, które mogłyby ulec uszkodzeniu w myjniach-dezynfektorach.

 

A jak działa to urządzenie? Sama reguła działania myjek ultradźwiękowych opiera się na zasadzie kawitacji. Jest to zjawisko przejścia z fazy ciekłej do gazowej, czyli na przemianie fazowej. Urządzenie myjące wykorzystuje wodę destylowaną oraz demineralizowaną jako środek czyszczący, inna mogłaby nie domyć przedmiotów lub pozostawić na nich osad. Myjki wytwarzają fale o bardzo wysokim ciśnieniu, dzięki czemu mogą rozbić lub rozpuścić praktycznie każde zanieczyszczenie. Przede wszystkim swoje działanie opierają na generatorze ultradźwięków, który wytwarza sygnały dźwiękowe. Charakteryzują się one bardzo wysoką częstotliwością, która jest źródłem sterylnego czyszczenia. Powstałe sygnały, za pośrednictwem przetwornika, zostają zamienione na drgania mechaniczne, które w postaci bąbelków czyszczą powierzchnię narzędzi. Jest to uogólniony opis procesu działania myjek, jednakże dla użytkowników takie informacje powinny być wystarczające.

 

Myjka ultradźwiękowa doskonale nadaje się do czyszczenia także narzędzi małych oraz o bardzo nietypowym kształcie, zawierających szczeliny i miejsca niedostępne dla ściereczki, czy gąbki. Swoje zastosowanie znajdzie nie tylko w salonach piercingu i tatuażów, ale również w renomowanych gabinetach kosmetycznych, dentystycznych, w szpitalach i innych miejscach wymagających dokładnego czyszczenia używanych przedmiotów i narzędzi.
Podpis

Natali@


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.