Wynalazki XX i XXI wieku

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: twistet

Czytano: 1076 razy | Kategoria: Wynalazki | Ilość słów: 296 | Data: 21.11.12 | 0 komentarzyUkłady scalone to jedno z większych osiągnięć XX wieku, które zapoczątkowało nową erę technologiczną i wyznaczyło nowy kurs rozwoju ludzkości.


Techniczna rewolucja XX i XXI wieku to z pewnością era istnienia nowoczesnych i ogromnie innowacyjnych technologii, które zmieniły dawny świat i miały spory wpływ na świat, w którym żyjemy dzisiaj. Jedną z takich niesłychanie wartościowych zdobyczy było niewątpliwie skonstruowanie pierwszych układów scalonych. Odkrycie to było o tyle fascynujące albowiem element scalony może posiadać w sobie od paru do nawet wielu milionów kluczowych modułów elektronicznych, którymi są tranzystory, rezystory lub kondensory. Jak istotne dla ludzkości było utworzenie komponentów scalonych może stanowić także fakt, że twórca pierwszego aktywnego chipu Jack Kilby uzyskał za swój wkład Nagrodę Nobla w 2000 roku.


Aktualnie ciężko wyobrazić sobie nasze życie pozbawione innowacyjnych technologii, laptopów, telefonów komórkowych, telewizorów, itd. które wyposażone są w najlepsze komponenty scalone, dzięki czemu mogą pracować coraz wydajniej i potrzebować mniej miejsca. Współczesny montaż elektroniki pomimo dochowania elementarnych norm rożni się nieznacznie od własnego pierwowzoru i pogrupowany został na dwa główne rodzaje, jakimi są: montaż przewlekany THT i powierzchniowy SMT. Dzięki takiej techniki elektronicy mogą przystosowywać własne układy scalone do wymagań własnych kontrahentów czy urządzeń, które będą one obsługiwać dając nam dzięki temu niesłychanie innowacyjne elektroniczne towary.


Teraźniejszy świat pełny jest nadzwyczaj zaawansowanych technologii, które co dzień dojrzewają i stają się coraz bardziej nowoczesne, dzięki czemu pęd rozwoju naszego życia jest nieporównywalnie większe od tego jakie panowało kilka dekad temu, przez co z nadzieją możemy patrzeć w czas przyszły i czekać na to co nowego może nam ona zapewnić.

chipcard.jpg


Podpis

Nowoczesny modułowy montaż elektroniki


Ocena: 5.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.