Autem przez Europę

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: czwartkowa

Czytano: 350 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 298 | Data: 17.04.14 | 0 komentarzyCzas planowania wakacyjnych wojaży zbliża się wielkimi krokami. Poszukując wymarzonego miejsca podróży trzeba też zastanowić się nad wyborem środka transportu. Opcji jest wiele, jednak dwie zdecydowanie najpopularniejsze to samolot lub własne auto.


Zaletą latania jest przede wszystkim szybkość, auto natomiast to dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie niezależność i spontaniczność.

Przygotowania do podróży

Wakacyjny wyjazd, za granicę czy też w ulubione rejony Polski, może być świetną okazją do zakupu nowego samochodu. A ceny nowych aut i oferty specjalne bywają kuszące (np. zniżki aż do 12000zł w przypadku Mazdy), o jakości sprzętu nie wspominając. Własne auto daje nam wolną rękę jeśli chodzi o wybór miejsc, w których chcemy spędzić  wakacje. Jeśli hotel nam się nie spodoba, nic nie stoi na przeszkodzie by poszukać nowego. Wsiadasz w auto i jedziesz. Samochód ułatwia również kwestie związane z bagażem, gdziekolwiek jesteś, masz ze sobą wszystkie swoje walizki – w bagażniku. Wersja z zakupem biletów lotniczych jest pod tym względem nieco bardziej uciążliwa.

Plan wycieczki

  Podróżowanie autem daje nieograniczone możliwości. Coraz bardziej popularne jest objazdowe zwiedzanie Europy. Ciekawy pomysł to zwiedzanie najpiękniejszych stolic naszego kontynentu, od sąsiadów zaczynając (Bratysława, Praga, Berlin) aż po kresy zachodnie (Amsterdam, Bruksela, Paryż). Trasę należy dopasować do zasobów czasowych, finansowych i tego ile dni chcielibyśmy w danym mieście spędzić. Atrakcji można bowiem znaleźć bardzo wiele. Muzea, parki, starówki, wydarzenia kulturowe – to wszystko mamy dziś na wyciągnięcie ręki, a raczej w zasięgu pedałów gazu naszych aut.

Osobiście zaplanowana wakacyjna wycieczka autem to urlop pełen wrażeń. Wymaga przygotowań i dobrej organizacji, ale po udanym wyjeździe satysfakcja i piękne wspomnienia gwarantowane. Co więcej samo planowanie, jeśli prowadzone w towarzystwie najbliższych i w miłej atmosferze, to już czysta przyjemność.
Podpis

Podróżniczo.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.