Jastrzębia Góra – co kryje w sobie to miasto?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 408 razy | Kategoria: Ciekawe miejsca | Ilość słów: 391 | Data: 19.05.14 | 0 komentarzyJastrzębia Góra – część Władysławowa, leżąca nad Morzem Bałtyckim, każdego roku zwraca na ‎siebie uwagę wielu turystów, którzy doceniają przede wszystkim ogromną liczbę możliwości, jakie ‎ona udostępnia, a także niepowtarzalny klimat panujący w jej obrębie.


Dlaczego warto spędzić w ‎niej przynajmniej kilka dni? Powodów ku temu jest naprawdę całkiem sporo. Najlepiej po prostu ‎zapoznać się z tymi najważniejszymi, a następnie wybrać te, które pod każdym względem ‎prezentują się najlepiej i przygotować sobie możliwie jak najlepsze wakacje.
Lato w polskiej miejscowości najdalej wysuniętej na południe jest pełne niepowtarzalnych wrażeń ‎i emocji. Praktycznie każda osoba może znaleźć coś dla siebie – od leniwych godzin spędzanych na ‎piaszczystych plażach przy falującej morskiej wodzie, przez niekończące się życie nocne, po wiele ‎okolicznych atrakcji, zarówno przyrodniczych, jak i historycznych.
Będąc w Jastrzębiej Górze, dobrze jest zdecydować się na spacer po niej, odkrywając jej ‎najważniejsze zakątki. To właśnie w nich znajduje się między innymi doceniane w całej Polsce i nie ‎tylko Muzeum Latarnictwa Morskiego. Można spotkać je w Latarni Morskiej, która gwarantuje ‎kontakt z ciekawą historią i niepowtarzalny widok na okolicę. Bardzo często potrafi on zapierać ‎dech w piersiach.

Nie sposób także nie spędzić chwili, spacerując po wielu ścieżkach i szlakach turystycznych, ‎zapoznając się z przepiękną przyrodą. Bardzo znaną wśród turystów trasą jest szlak turystyczny ‎Rozewski, oznaczony jako szlak niebieski, który zaczyna się w Krokowej, prowadząc przez jastrzębią ‎Górę, kończąc na Władysławowie. Spacerowiczom towarzyszy Czarna Wda, bardzo atrakcyjna ‎rzeka, która zdecydowanie umila aktywny odpoczynek.
Wieczorem można skorzystać z licznej oferty pubów, restauracji i dyskotek, które znajdują się w tej ‎turystycznej miejscowości. Wśród nich znajdują się między innymi Ara Club oraz Drink Bar Mix. ‎Latem bardzo często otwarte są one do białego rana, skupiając wokół siebie turystów, którzy raz na ‎jakiś czas lubią pobawić się w całkiem przyjemnej atmosferze.
Odpocząć można na jednej z licznych plaż, które doceniane są ze względu na swoją piaszczystość. ‎Na uwagę zasługuje okoliczny klifowy brzeg, który na żywo prezentuje się po prostu czarująco. ‎Chociaż wznosi się on na wysokość zaledwie 33 m n.p.m., posiada on w sobie coś, co na pewno ‎przyciąga uwagę wczasowiczów – możliwe, że jest to bujny bukowy las. ‎


Podpis

Jeśli wybierzesz Jastrzębią Górę, sprawdź kwatery w Jastrzębiej na Letnik.pl!


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.