Kopenhaga – niedocenione miasto

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: MiLosz Nowak

Czytano: 276 razy | Kategoria: Ciekawe miejsca | Ilość słów: 329 | Data: 03.12.12 | 0 komentarzyDania to idealne miejsce do zwiedzania zabytków oraz spędzania wolnego czasu. Odległość od polski zachęca weekendowiczów do spędzenia tych dni właśnie w Kopenhadze. Najlepiej wybrać się w okresie letnim. Prom kursuje od miejscowości Świnoujście do Kopenhaga. To jeden z najlepszych sposobów dostania się na wyspę.


Legoland jedyny taki

Wybierając się w okolice Kopenhagi nie sposób nie wspomnieć chociażby o cudownym miejscu cieszącym dzieci na całym świecie. To ciekawy sposób na zwiedzanie poprzez zabawę i wyobraźnie nie tylko dla małych ale również dużych dzieci. Poznać tam można dziedzictwo kulturowe oraz przeżyć przygodę na statku z odległych czasów. Liczba tych zdawałoby się klocków przekracza ludzkie wyobrażenie dlatego zdecydowanie warto przejść się około 15 km w krainie unikalnego świata stworzonego przez prawdziwych artystów. 60 milionów części. To wystarczy by wprawić w osłupienie największych sceptyków zabawy, którą rozpoczęła firma Lego. Dzięki parkowi rozrywki można podziwiać aż 8 krain tematycznych. Zabytki w Kopenhadze mogą wprowadzić człowieka w zachwyt. Miejsce w którym miesza się fantazja ze światem rzeczywistym wywołuje radość na twarzach dzieci jak i również dorosłych.

Po spacerze przez ten magiczny świat okolic Kopenhagi dostarczy nam szeregu niespodzianek jak np. czyhające rekiny

kopenhaga.jpg

Brzydka pogoda to mit

Mogłoby się wydawać, że pogoda jest tak samo ponura jak ta znana pod nazwą angielskiej pogody. Jednak w czasie wakacyjnym możemy mile się zaskoczyć.

Społeczność Kopenhagi zdecydowanie odbiega od tej znanej z rejonów Polski. Ludzie zdecydowanie są życzliwsi oraz bardziej uśmiechnięci. Za szczególne uznanie należy się znajomość angielskiego prawie wszystkich obywateli Danii.

Turystyczna atrakcja Kopenhagi

Nietypowy rekord Guinnessa odnotowano w browarze Kopenhagi Carlsberg. W latach 70-tych przeniesiono tam prywatną kolekcję butelek po piwie liczącą ponad 10 000. Butelki z całego świata posortowane są w porządku geograficznym w zależności od miejsca pochodzenia. Do dziś ich liczba rośnie. Kolekcja cieszy się sporym zainteresowaniem ponieważ długość już teraz przekracza 1,5 km. To jak dotąd największa taka kolekcja na świecie. "Carlsberg" to w wolnym tłumaczeniu góra Karola. Browar został założony przez Ojca Christiana Jacobsena aby upamiętnić syna.
Podpis

Kopenhaga


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.