Seszele - tropikalna przygoda

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Xavier

Czytano: 331 razy | Kategoria: Ciekawe miejsca | Ilość słów: 290 | Data: 09.05.13 | 0 komentarzySeszele to państwo zlokalizowane na Oceanie Indyjskim, liczące 92 bajkowe, urzekające swoim pięknem i białymi piaszczystymi plażami wyspy. Egzotyczny krajobraz, bogata fauna i flora oraz świecące tutaj cały czas słońce sprawiają, że każdy spragniony relaksu turysta znajdzie tutaj to, czego potrzebuje


Wyspy należące do archipelagu można podzielić na trzy rodzaje: wulkaniczne, granitowe o rzeźbie wyżynno-górskiej oraz koralowe o wyrównanej powierzchni. Przebywając na Seszele warto wybrać się na wycieczkę do parku narodowego Valee de Mai, w którym znajdują się endemiczne seszelskie gatunki. Park zlokalizowany jest na przepięknej wyspie Praslin i został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto zaznaczyć, że Seszele dzielą się na Wewnętrzne oraz Zewnętrzne. Na Oceanie Indyjskim znajduje się także wiele mniejszych wysepek, które są jednak równie urocze, jak pozostałe. Często ich średnica nie przekracza nawet 1 km, lecz roztaczające się tam widoki każdemu zapierają dech w piersiach. Przebywając w tym niezwykłym państwie, zamiast spędzać wakacje tylko na jednej wybranej przez siebie wyspie, warto zorganizować wycieczki na położone obok siebie wysepki, gdyż każda z nich jest inna, posiada własny niepowtarzalny charakter. Jeżeli jesteś miłośnikiem podwodnego świata warto byś wybrał się w podróż na Seszele Zewnętrzne. Znajdują się tam wyspy pochodzenia koralowego, które stanowią raj dla miłośników podwodnego świata. Jeżeli pragniesz pozwiedzać, udaj się w podróż na wyspę Maha, jej stolicą jest Victoria - najmniejsza stolica świata. Widać tutaj wyraźnie wpływy panowania brytyjskiego, gdyż odnajdziemy tu miniaturę Big Bena. W Victorii znajduje się także Muzeum Narodowe, gdzie można zapoznać się z seszelską kulturą oraz bogatą historią.

Seszele stanowią raj dla każdego spragnionego wypoczynku i obcowania z tropikalną przyrodą turysty. Jeżeli jesteś głodnym wrażeń podróżnikiem i pragniesz przeżyć niezapomnianą przygodę wybierz się do tego magicznego państwa, gdzie możesz zorganizować naprawdę ciekawe wycieczki. Moc atrakcji gwarantowana.
Podpis

Zobacz inne ciekawe miejsca w Afryce na www.zobacz-afryke.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.