Zwiedzanie Pragi

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Witek

Czytano: 297 razy | Kategoria: Ciekawe miejsca | Ilość słów: 452 | Data: 06.03.13 | 0 komentarzyPraga słusznie uważana jest za jedną z najwspanialszych stolic Europy. Nie bez przyczyny, miasto położone nad Wełtawę, rok rocznie przyciąga miliony obieżyświatów z niemal całego świata. Przez okrągły rok, w każdy weekend i nie tylko, w stolicy Czech spotkać można ludzi różnych narodowości z wszystkich kontynentów.


Charakterystyczna atmosfera, wspaniałe zadbane i starannie odnawiane budowle prezentujące spuściznę architektoniczną co najmniej kilkunastu wieków, gotyckie strzeliste kościoły, barokowe pałace, secesyjne kamienice, rewelacyjne czeskie piwo i smakołyki czeskiej kuchni podawane w urokliwych knajpkach i restauracjach jak również bogato wyposażone muzea, galerie, kluby i teatry. Wszystko to powoduje, że każdy kto choć raz odwiedził Pragę, będzie chciał odwiedzać miasto kolejny raz.

Najbardziej spektakularne miejsca, które należy odwiedzić chcąc poznać stolicę Czech zlokalizowane są w gruncie rzeczy głównie w samym centrum Starego Miasta. Wyjazd do Pragi na dwa lub trzy dni dobrze jest zatem przygotować w taki sposób, żeby skupić się zwłaszcza na tym rejonie miasta. Zatem również noclegi wygodnie jest zabookować gdzieś w centrum lub jego bliskim sąsiedztwie. Mimo iż Praga posiada metro bardzo dobrze rozwiązane i funkcjonuje jak zegarek szwajcarski, to jednak komfort zwiedzania miasta posiadając bazę wypadową w samym centrum miasta jest trudna do przecenienia. Z uwagi jednakże na stosunkowo duże koszty noclegu w ścisłym centrum korzystnie jest awansem znaleźć dobrze zlokalizowaną i atrakcyjną pod względem ceny ofertę na hotele w Pradze w promocji lub poczekać na jakąś kuszącą okazję typu last minute.


Zwiedzanie Pragi dobrze jest zacząć od słynnych Hradczanów. To tu umiejscowione są w najwyższym stopniu unikalne obiekty jak królewski zamek czy obezwładniająca katedra a także parę interesujących galerii i muzeów. Wszystko rozpoczyna się jednak jeszcze na samym dole na legendarnym moście Karola, który to jest pewnego rodzaju wizytówka Stolicy Czech Pragi. Na specjalną uwagę w rejonie Hradczanów zasługuje niewątpliwie Złota Uliczka, na której to w dawnych czasach zamieszkiwała biedota praska, ze znamiennymi niemal miniaturowymi domkami, które tworzą zespół kolorowych chatek unikalny na światową skalę.

W błędzie jest osoba która myśli że do Pragi na zwiedzanie miasta trzeba wyjechać bez dzieci. Okazuje się że to właśnie stolica Czech Praga jak mało które inne miasto, ma do zaoferowania najmłodszym mnogość atrakcji. Na wzgórzu hradczańskim kapitalne muzeum z olbrzymią wystawą zabawek tak współczesnych jak i historycznych, w centrum prywatne muzeum klocków Lego, do tego skwery, deptaki, knajpki z menu dedykowanym dla dzieci, a w Holeszowicach atrakcyjne wystawy sezonowe i grające fontanny. Punktem kulminacyjnym wycieczki po Pradze z dziećmi jest jeden z najpiękniejszych europejskich ogrodów zoologicznych w którym nie licząc standardowego oglądania ciekawych okazów zwierząt z całego świata nasi milusińscy mogą dać upust swojej nieokiełznanej energii na wielu placach przeznaczonych do zabaw.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.