Dlaczego warto podróżować zimą

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 583 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 327 | Data: 07.01.14 | 0 komentarzyDla wielu osób podróże zimą wydają się być co najmniej dziwnym pomysłem. Są jednak osoby, które wykorzystują zalety tego okresu i planują wtedy kilka krótkich lub jedną dłuższą podróż. Dlaczego okres zimowy jest taki dogodny? Zapoznajcie się z najważniejszymi zaletami.


Niższe ceny

W okresie zimowym tańsze jest wszystko. Tanie są bilety lotnicze, tańsze są również zakwaterowania. Wyjazd zimą może okazać się nawet 2-3 razy tańszy niż podczas słonecznego mają bądź czerwca.

 

Mniej tłumów

Jednym z najbardziej uciążliwych problemów w wakacyjnych wyjazdach są tłumy. Jest to jedna z przyczyn nieudanych urlopów. Tłumy są wszędzie – na plaży, na ulicy, w autobusach, w hotelach, w sklepach, przy zwiedzaniu zabytków. Dosłownie wszędzie tam, gdzie nie chcemy by były, bo tam jesteśmy my. Zimą ten problem jest mało widoczny. Idą za tym krótsze kolejki i większa swoboda w poruszaniu się, zwiedzaniu i przede wszystkim w odpoczynku.

 

Zima też jest piękna

Kto powiedział, że zwiedzanie zimą to zły pomysł? Przecież zima też potrafi być piękna. Białe padające płatki śniegu tworzą magiczny krajobraz, który nadaje miejscu niepowtarzalny urok. Poza tym 40stopniowy upał to niesamowite wyzwanie dla organizmu. Większość czasu musimy spędzać pod zadaszeniem. A tutaj, wystarczy łyk ciepłej herbaty by nabrać sił do dalszego zwiedzania.

 

Większa swoboda przy wybieraniu terminów podróży

Zaleta ta związana jest z mniejszą ilością jeżdżących ludzi. Tym samym większa możliwość dla nas by wziąć kilka dni wolnego. Co więcej, to także większa dostępność przy wybieraniu pokojów w hotelach.

 

Relax w środku roku

Większość z nas czeka z urlopem do wakacji. I tak co roku. Czekamy 11 miesięcy, by odpocząć 2 tygodnie. A teraz pomyślmy, czy nie byłoby fajnie odpocząć szybciej niż latem? Oczywiście najlepiej odpocząć również latem, gdy pogoda sprzyja takim wyjazdom. Nie zapominajmy jednak, że zimą nie wszędzie panują niskie temperatury. Piękna opalenizna w lutym? To bardzo możliwe.

 

A co Wy sądzicie o urlopie zimą? Skorzystaliście kiedyś w takiej formy wakacji?
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.