Podróż służbowa – co ze sobą zabrać

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Sandy

Czytano: 705 razy | Kategoria: Porady i opinie | Ilość słów: 301 | Data: 27.06.13 | 12 komentarzyWyjeżdżasz w swoją pierwszą podróż służbową i nie wiesz, co spakować do walizki? Najważniejsze, to dostosować bagaż do celu podróży oraz czasu jego trwania. To wcale nie musi być trudne, tym bardziej, że sporą część niezbędnych w podróży akcesoriów i sprzętów, znajdziesz w pokoju hotelowym.


podróż

Co powinno znaleźć się w naszej walizce

Podróż służbowa trwa zazwyczaj parę dni, więc nie ma potrzeby zabierać całej szafy. Podstawą jest zabranie formalnych ubrań. Jeden, góra dwa klasyczne kostiumy plus kilka bluzek lub koszul, i możemy skomponować zestawy na kilka dni. Warto również zabrać ze sobą strój wieczorowy, gdyż kolacje służbowe są powszechne na tego typu wyjazdach. Jeśli chodzi o buty wystarczy jedna lub dwie pary eleganckich butów. Ponieważ nie pracujesz cały dzień, zapakuj również luźniejszą odzież – para dżinsów, kilka T-shirtów oraz adidasy w zupełności wystarczą. Do tego obowiązkowo bielizna na każdy dzień oraz kosmetyki. Dobrym rozwiązaniem będzie oddzielna kosmetyczka do ręki, dzięki czemu zaoszczędzimy – jakże cenne – miejsce w walizce.

Te rzeczy znajdziemy w hotelu

Ze względu zawartość naszego bagażu, warto przed wyjazdem poszukać informacji o hotelu, w którym będziemy zameldowani. W pokojach hotelowych suszarka do włosów to już norma, więc nie musimy specjalnie jej ze sobą zabierać. Dodatkowo, pokoje często wyposażone są w żelazka, dzięki czemu oszczędzimy sobie nie tylko sporego, ale i ciężkiego nadbagażu. W przypadku, gdy hotel nie oferuje tego rodzaju wyposażania, warto zaopatrzyć się w mniejsze, turystyczne wersje tych sprzętów. Nie zabierajmy też ręczników oraz kosmetyków do codziennej toalety typu mydło i szampon, bo są one codziennie wymieniane.

Najważniejsze to dobrze przemyśleć, co będzie nam naprawdę niezbędne podczas takiej podróży oraz spakować się odpowiednio wcześniej. Nie tylko zaoszczędzimy sobie niepotrzebnych nerwów związanych z pakowaniem na ostatnią chwilę, ale również unikniemy pospiesznego pakowania całkiem zbędnych przedmiotów.
Podpis

S.K.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.