Jak wyposażyć apteczkę na wakacje?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 663 razy | Kategoria: Porady i opinie | Ilość słów: 369 | Data: 30.07.14 | 0 komentarzyWakacje to wielu osób czas beztroski, kiedy nie musimy się o nic martwić i niczym przejmować. Niestety nawet podczas letniego wypoczynku mogą nas spotkać jakieś niezbyt miłe sytuacje, w których potrzebna nam będzie apteczka i jej zawartość.


Dlatego też, przed planowanym wyjazdem musimy zadbać o to aby znalazło się tam wszystko to co może się nam przydać w miejscu, w którym spędzamy urlop.
Przede wszystkim nasza apteczka, czy też pojemnik, w którym trzymamy tego typu wyposażenie, musi być wykonana z trwałego materiału, do którego nie przedostaje się światło albo inne substancje, jak na przykład zwykła woda. Kiedy mamy już dobrej jakości apteczkę, czas na uzupełnienie jej zawartości. Przede wszystkim, bez względu na to gdzie jedziemy, musimy zaopatrzyć się w różnego rodzaju opatrunki. Są to chociażby bandaże, które są niezbędne w przypadku gdy musimy zatrzymać krwawienie z rany albo unieruchomić kończynę. Także różnej wielkości plastry są niezwykle przydatne w przypadku małych ranek, obtarć czy też pęcherzy, z którymi bardzo często walczą turyści w górach.
Zanim jednak nałożymy opatrunek na jakąkolwiek ranę, mniejszą czy większą, musimy ją w jakiś sposób odkazić, dlatego każda apteczka musi zawierać tego typu preparat. Oczywiście najpopularniejszym z nich jest woda utleniona, ale obecnie w sprzedaży są również inne produkty do tego przeznaczone, jak na przykład bardzo poręczny żel odkażający. W aptekach można także kupić specjalne jednorazowe gaziki, które są nasączone spirytusem salicylowym. Pakowane są one oddzielnie dzięki czemu możemy je włożyć nawet do portfela.

Lato to oczywiście najlepszy czas dla wszelkiego rodzaju owadów, które niejednokrotnie potrafią skutecznie zepsuć nam dobrą zabawę na świeżym powietrzu. Z tego powodu, w każdej apteczce muszą znaleźć się środki zarówno odpędzające, chociażby komary czy kleszcze, ale także maści, które złagodzą pieczenie gdy zostaniemy już ugryzieni.
Nie zapominajmy także, iż słońce może być szkodliwe nie tylko nad wodą, ale również w górach czy innych miejscach. W związku z tym, zaopatrzmy się w kremy z filtrami UV i środki łagodzące ewentualne poparzenia słoneczne. Pamiętajmy, że dobrze wyposażona apteczka może czasem uratować nasze wakacje.


Podpis

Wakacyjne zakupy zrób w aptece internetowej i-Apteka.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.