Jak zaplanować wyjazd zima?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 679 razy | Kategoria: Porady i opinie | Ilość słów: 307 | Data: 07.01.14 | 0 komentarzyZalet zimowego wyjazdu jest wiele. Niższe ceny, mniej tłumów, piękne biała sceneria to tylko niektóre z nich. Czy w przypadku takiego wyjazdu podobnie jak w przypadku wyjazdu letniego trzeba podjąć podobne rzeczy pod uwagę? Zobaczmy


Zakwaterowanie

Tutaj, podobnie jak latem, panuje podstawowa zasada – im szybciej zarezerwujemy noclegi, tym taniej za nie zapłacimy. Warto jednak zaznaczyć, że już na wstępie mamy zagwarantowane niższe ceny niż podczas gorących letnich dni. Warto wykorzystać tę różnicę cenową na dogodniejszy wybór hotelu (np. bliżej centrum) lub dłuższy pobyt. Co istotne, mniej osób podróżuje w zimowym okresie, więc nawet planując wypad na ostatnią chwilę, mamy szansę na otrzymanie dobrej miejscówki.

 

Poruszanie się po mieście

Z racji innych warunków pogodowych niż latem (śniegi, deszcze, zimne wiatry) warto tutaj zaplanować sobie pewnie zapas czasu przy transporcie i ogólnym poruszaniu się po mieście. Mimo mniejszej ilości turystów, z racji niskich temperatur wiele osób może przerzucić się z roweru na samochód, co z kolei może doprowadzić do korków i ogólnych opóźnień. Nie zapomnijmy zatem uzbroić się w niewielką dawkę cierpliwości.

 

Zwiedzanie

Przy planowaniu zwiedzania warto sprawdzić, czy wszystkie interesujące nas zabytki/miejsca będą dostępne w okresie, w którym zamierzamy przyjechać. Niektóre z nich bowiem mogą być zawieszone na czas zimowy. Większość z nich jednak powinna być otwarta na turystów. Na wszelkie wypadek pamiętajcie o tym szczególe.

 

Bagaż

Tutaj niestety jest jedna z największych różnic w podróżowaniu. Letnie ubrania należy zamienić na ciepłe swetry oraz na wygodne, ciepłe i nieprzemakalne buty. W takim zestawie żadna pogoda nie będzie nam straszna. Jeśli jednak planujemy wypad do ciepłych krajów letnia walizka może zostać w takich samym składzie jak wyjeżdżaliśmy w lipcu/sierpniu. Może tylko dorzucić jeden sweter więcej. To wszystko.

 

To jak, jesteście gotowi na zimową podróż? Gdzie się wybieramy?
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.